اخبار فرش ماشینی

دولت با حذف تعرفه پارچه چادر مشكي قيمت آن را كاهش دهد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفت: دولت با حذف تعرفه پارچه چادري مشكي مي‌‌تواند قيمت اين كالا را كاهش دهد.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به پيگيري بحث عفاف در كشور‌ در خصوص توليد چادر مشكي گفت: ايجاد صنايع پايه‌اي براي توليد پارچه چادر مشكي،‌ از اولويت‌هاي نهادهاي ذي‌ربط در اين خصوص است.

وي در ادامه افزود: قطعاً‌ وزارتخانه‌هايي همچون صنايع و معادن و وزارت بازرگاني بايد در اين زمينه مشوق بخش خصوصي باشند.

حسن‌پور اظهار داشت: حمايت‌هاي بانكي از بخش خصوصي در رابطه با توليد پارچه چادر مشكي در رشد اشتغالزايي و كاهش قيمت تمام شده اين كالا بسيار مؤثر است.

hinza chemical تبلیغات

اين عضو كميسيون اقتصادي مجلس گفت: با توجه اينكه ايران در خصوص تبليغ چادر در منطقه داراي اهميت است،‌ بايد توليدات خود را در مورد اين كالا به حدي برساند كه بتواند صادرات داشته باشد.

وي در ادامه اضافه كرد:‌ متأ‌سفانه برخي از نهادها به انجام اين كار اعتقادي ندارند به همين علت انجام فرآيند توليد چادرمشكي با سرعت پيش نمي‌رود.

نماينده مردم سيرجان و بردسير در مجلس براي كاهش قيمت پارچه چادري مشكي به وزارتخانه‌هاي بازرگاني و صنايع پيشنهاد داد كه تعرفه پارچه چادري مشكي را حذف كنند و همچنين تعداد واردكنندگان اين كالا را افزايش دهند.

وي همچنين براي مبارزه با عواملي كه باعث اختلال در روند واردات اين كالا مي‌شوند، استفاده از تعاوني‌ها را مناسب برشمرد و تأكيد كرد: از طريق تعاوني‌ها مي‌توان با سرعت بيشتر و جدي‌تر اين محصول را كه نياز خانواده‌هاست، وارد بازار كرد.

اين عضو كميسيون اقتصادي مجلس ضمن اظهار بي‌اطلاعي از اقدامات انجام شده در نهادهاي ذي‌ربط پيرامون توليد پارچه چادري مشكي، عنوان كرد: در كميسيون اقتصادي مجلس تا به حال هيچ بحثي در اين مورد مطرح نشده است.

وي تأكيد كرد: بررسي اساسي در خصوص پيگيري توليد پارچه چادر مشكي بايد توسط كميسيون‌هاي صنايع و معادن و اجتماعي مجلس صورت گيرد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن