اخبار فرش ماشینی

دستور ويژه براي توليد چادر مشكي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

عضو انجمن صنايع نساجي ايران با اشاره به دستور ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت براي توليد چادر مشكي در داخل كشور گفت: سالانه ١٥٠ ميليون دلار ارز بابت واردات هزينه مي شود تا ٧٠ ميليون متر چادر مشكي وارد كشور شود.

     عليرضا حائري به مهر گفت: ايران بزرگ ترين مصرف كننده چادر مشكي در دنيا به شمار مي رود كه حدود ٧٠ ميليون متر در سال مصرف دارد و براي تامين نياز، نزديك به ١٥٠ ميليون دلار هزينه مي شود. با وجود ارزبري اين كالادر كشور، ٥٠ سال است كه ايران رتبه نخست مصرف چادرمشكي در دنيا را دارد و متاسفانه هيچگاه مسوولان در وزارت صنعت، اين عزم و اراده را نداشته اند كه تقاضاي بازار را از طريق كارخانجات داخلي تامين كنند و به همين دليل، ايران همواره واردكننده پارچه چادرمشكي بوده است.

     وي با اشاره به واردات چادرمشكي در مقاطعي از سوييس، كره و ژاپن تصريح كرد: هم اكنون واردات ايران از اندونزي، ويتنام و تايلند صورت مي گيرد و اين كشورها، با وجود اينكه مصرف كننده چادر مشكي نيستند: اما بازار را تشخيص داده و براي ايران و كشورهاي عربي، پارچه چادري توليد مي كنند: درحالي كه در داخل كشور هنوز اين تشخيص داده نشده كه توليد صورت گيرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن