اخبار نساجی

دستورات ارزی ویژه رئیس جمهور صادرشد

 

دستورات ارزی ویژه رئیس جمهور صادرشد

 

یکی از وزرای اقتصادی دولت گفت: رئیس جمهور دیشب دستورات لازم را برای برخورد با اخلاگران بازار ارز و سکه صادر کرده است.

مهدی غضنفری امروز سه شنبه در گفتگویی رادیویی درباره سوال مطرح شده مبنی براینکه برخی مسئولان در باره مقاومت بازار و شکستن آن سخن گفته بودند و چه زمانی این موضوع محقق می شود؟ تصریح کرد: یک سیستم اقتصادی باید همزمان کار کند. ما مرکز مبادلات را راه انداختیم که سیستم اطلاعاتی آن باید خیلی بیشتر باشد ،  انتظارات ما خیلی بیشتر است ، بخش ارتباطات سیاسی  و فرهنگی در مورد جایگاه ارز در اقتصاد هم مهم است این دو زیرساختار یعنی امنیتی اطلاعاتی و سیاسی فرهنگی هنوز پابه پای این زیرسیستم اقتصادی فعال نشده است.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت افزود:  دردولت هم این موضوع بحث شد و آقای رئیس جمهور دستورات لازم را دیروز صادر کردند. در این دو قسمت که هم به لحاظ اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و هم به لحاظ  برخورد با سر شاخه هایی که به طور عمد در بازار اخلال ایجاد می کنند، فعالیت جدی تری آغاز شود و اگر این زیرسازی سیستم حرکت خود را به طور کامل جلو برد، مطمئنا شاهد توقف قیمت ارز وحتی کاهش آن خواهیم بود.

وی تصریح کرد : آنچه برخی مسئولان عنوان کرده اند ، بنابر این بوده که با نگاهی بر اینکه این موضوع را یک پدیده اقتصادی بدانیم ارز بیشتری در بازار عرضه کنیم کاهش پیدا می‌کند . اما وقتی یک  پدیده از حالت اقتصادی خارج شده و جنیه های غیر اقتصادی می‌گیرد ،  آثار کار دستگاه اقتصادی زیاد مشهود نیست؛ مگر اینکه سایر زیرسیستم ها فعال شده و جلوی اخلال را بگیرند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن