رونمایی از دستاوردهای جدید در یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی و صنایع وابسته

مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ۸۷۰ واحد صنعتی در صنعت فرش ماشینی کشور در حال تولید هستند و اشتغال ۲۵ هزار نفری در صنعت فرش ماشینی و صنایع وابسته به وجود آمده است.

افسانه محرابی در خصوص یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی انواع کفپوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته (۲۲ تا ۲۵ شهریور ۹۸-تهران) بیان کرد: این صنعت با پتانسیل ارزآوری بیش از ۴۰۰ میلیون دلار در حوزه انواع کفپوش نساجی ماشینی از مهمترین صنایع حوزه نساجی و پوشاک می‌باشد.
او با یادآوری اینکه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه از دستاوردهای جدید و دستباف گونه با طرح‌ها و نقشه‌های سنتی و مدرن برخی تولیدکنندگان این حوزه رونمایی شد، تصریح کرد: در این رونمایی ها شاهد گوشه‌ای از توانمندی‌های این صنعت بودیم و اکنون ضرورت و اهمیت حمایت همه جانبه از این صنعت که در حال رقابت صادراتی با کشورهای مطرح دنیا از جمله ترکیه بوده و رتبه هفتم صادرات در دنیا را به خود اختصاص داده بیش از گذشته نمایان است.
مدیرکل صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی وزارت صمت در پایان گفت: ارایه توانمندیهای این صنعت با همکاری سایر دستگاه‌ها به ویژه سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نقش موثر و بسزایی در پیشرفت اقتصادی این صنعت خواهد داشت.

————————————————————————————

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : یازدهمین نمایشگاه فرش ماشینی و موکت تهران آغاز به کار کرد

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *