اخبار نساجی

خريد دنيزبانك تركيه از سوي يك بانك روسي

 

اسبر بانك روسيه با هدف رشد در اروپاي نوظهور و توسعه فعاليت در خارج از بازار خانگي، دنيزبانك تركيه را در قراردادي به ارزش ۳٫۰۹ ميليارد يورو خريداري كرد.

به گزارش بي باک به نقل از ايسنا، اين بزرگترين خريد اسبر بانك است و به ژرمان گرف، مديرعامل اين بانك، كمك مي كند به هدفش براي افزايش درآمد خارجي اين بانك روسي دست يابد.

گرف در توضيح منطقي بودن اين قرارداد، به خبرنگاران در استانبول اظهار كرد تركيه روابط اقتصادي قوي با روسيه و چشم اندازهاي رشد قوي دارد.

دنيزبانك متعلق به گروه بانكي بلژيكي دكسيا است كه پس از كمك مالي بلژيك، فرانسه و لوكزامبورگ در اكتبر گذشته ناچار شد كسب و كارهاي خود را واگذار كند.

ارزش قرارداد دنيزبانك ۲٫۸ ميليارد يورو است اما دنيزبانك كه ششمين بانك بزرگ بخش خصوصي تركيه است، اعلام كرده است قيمت نهايي بر مبناي نرخ مبادله متداول خواهد بود و انتظار مي رود به ۷٫۰۹ ميليارد ليره يا ۳٫۰۹ ميليارد يورو برسد.

دكسيا اعلام كرده است كه بر مبناي قيمتي كه در سال ۲۰۰۶ براي خريد دنيزبانك پرداخته است و كاهش ارزش ليره در برابر يورو از آن زمان، متحمل ۷۰۰ ميليون يورو ضرر مي شود. اسبر بانك پس از اينكه دكسيا دو هفته قبل پيشنهاد بانك ملي قطر را به دليل پايين بودن قيمت پيشنهادي رد كرد، وارد مذاكره انحصاري با اين گروه بانكي شده بود.

منابع آگاه از مذاكرات پيش از اين گفته بودند مبلغ پيشنهادي اسبر بانك بين ۳٫۳ تا ۳٫۷ ميليارد يورو است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن