اخبار نساجی

خبر خوش درباره مطالبات بازنشستگان کشوری

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری اعلام کرد میزان مطالبات بازنشستگان کشوری مطابق مصوبه جدید هیئت وزیران پیش از پایان اسفندماه جاری پرداخت می‌شود.

به گزارش قدس انلاین به نقل از خبرآنلاین: مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری اعلام کرد میزان مطالبات بازنشستگان کشوری مطابق مصوبه جدید هیئت وزیران پیش از پایان اسفندماه جاری پرداخت می‌شود.

گروهی از بازنشستگان که بعد از سال ۷۹ بازنشسته شدند طبق قانون پرداخت پاداش پایان خدمت به بازنشستگان، بابت ۳۰ سال خدمت ۳۰ ماه پاداش گرفتند، اما آنهایی که قبل از سال ۷۹ به بازنشستگی رسیده بودند از دریافت این پاداش محروم شدند.

ایراندخت عطاریان مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشوری در این باره گفت: بیش از ۸۳۰ هزار بازنشسته کشوری در انتظار مطالبات خود از سازمان بازنشستگی کشور هستند که مطابق محاسبات صورت گرفته توسط صندوق بازنشستگی کشوری مبلغ ریالی هر یک از بازنشستگان مشمول این قانون محاسبه شده است.

وی افزود: میانگین مطالبات بازنشستگان کشوری بین یک میلیون و ۵۰۰ تا ۲ میلیون تومان است. البته حداقل و حداکثر مطالبات بازنشستگان متفاوت است، به‌شکلی که مبلغ ریالی برخی از بازنشستگان از میزان میانگین اعلام شده بیشتر و رقم تعداد دیگری از بازنشستگان بسیار پائین‌تر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازنشستگی کشور ،عطاریان به بیان آماری از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد و ادامه داد: به گفته شیخ‌الاسلامی وزیر تعاون و امور اجتماعی، وزارت آموزش و پرورش با ۴۳۳ هزار نفر، وزارت بهداشت با ۱۲۱ هزار و ۷۳۳ نفر، وزارت راه و ترابری با ۵۵ هزار و ۳۸۴ نفر، وزارت جهاد کشاورزی با ۴۲ هزار و ۱۳ نفر و وزارت کشور با ۳۲ هزار و ۷۵۴ نفر به ترتیب مشمولان مطالبات ناشی از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری هستند.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشور با اشاره به تفکیک‌های صورت گرفته توسط صندوق بازنشستگی کشوری یادآور شد: استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و مازندران به ترتیب بیشترین مشمولان بازنشسته را برای دریافت مطالبات دارند.

عطاریان افزود: در نهایت پس از طی فرایند اداری در سازمان خصوصی‌سازی با حضور معاون رفاه اجتماعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان سازمان خصوصی‌سازی قرارداد پرداخت مطالبات بازنشستگان منعقد شد.

مدیرعامل سازمان بازنشستگی کشور گفت: با این قرارداد مطالبات بازنشستگان کشوری که در حدود ۱۸ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال است، با طی شدن مراحل اداری و واریز مبالغ فروش رفته بخشی از سبد سهام به حساب صندوق بازنشستگی کشوری پرداخت آن به بازنشستگان تا پایان اسفند انجام خواهد شد.

وی افزود: این مطالبات مربوط به اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری از تاریخ هشتم مهر۸۶ تا مهر ۸۷ است که بر‌اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته و زمانبندی تعیین شده طی چند مرحله پرداخت خواهد شد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن