اخبار نساجی

حجم کار بخش آماری بانک مرکزی ۲ برابر شده است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

سی و چهارمین هم اندیشی آمار اقتصادی با هدف ارتقاء دانش شغلی و افزایش بهره وری از امروز(شنبه) به مدت ۶ روز در مجتمع آموزشی ، رفاهی بانک مرکزی واقع در نوشهر آغاز شد .

در ابتدای این همایش محمود بهمنی رییس کل بانک مرکزی طی پیام مکتوب ارسالی به این هم اندیشی در باب اهمیت آمار ، بیان نموده است : مطمئناً چراغ راه آینده را باید در تجربیات گذشته جست و آمار این توانایی را دارد تا ضمن اینکه برای ارزیابی عملکرد گذشته ، شاخصهای دقیق، قابل اندازه گیری و مقایسه را طراحی نماید و با استفاده از روش‌های دقیق علمی راه آینده را روشن تر نموده و مسیر حرکت را هموار کند.

hinza chemical تبلیغات

در این پیام، رییس کل بانک مرکزی با اشاره به فرمان خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب در تبیین شعار ” تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی” وظیفه سنگینی را برای بانک مرکزی در این حوزه متصور شده است و می افزاید: این بانک به عنوان ” سکاندار کشتی اقتصاد کشور ” باید در نیل به اهداف مقدس این شعار برنامه ریزی دقیق داشته باشد .

در ادامه این پیام، بهمنی با اشاره به تغییر سال پایه آماری در سال ۹۰ افزود: سابقه این کار در کشور ما به سال ۱۳۱۵ برمی گردد.
وی در این پیام تاکید کرد: سال جاری تحول بزرگی در نحوه جمع آوری و پردازش اطلاعات اقتصادی صورت خواهد گرفت و بهره‌گیری از  سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری قوی ، کار جمع آوری و پردازش اطلاعات را از نظر کیفی بالاتر برده و سرعت عمل بیشتری به آن خواهد بخشید.

مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی نیز هدف از برگزاری این هم اندیشی را کمک به حفظ و ارتقاء روحیه کاری در مباحث مختلف مطرح در حوزه آمار اقتصادی عنوان کرد و گفت: آمار اقتصادی زیربنای برنامه ریزیهای اقتصادی کشور است.
وی ادامه داد: درصورتی که آمار اقتصادی قابل اطمینانی در کشور وجود نداشته باشد ، برنامه‌ریزی با مشکل روبرو شده و امکانات موجود در مسیر درست به کار گرفته نخواهد شد.

مقتدایی اظهار داشت: آمار اقتصادی مهم ترین ابزار ارزیابی عملکرد گذشته ، حال ، برنامه ریزی برای آینده و یکی از ابزارهای اصلی سیاستگذاری پولی و بانکی کشور برای برنامه ریزی دراین زمینه می باشد.
مدیرکل آمارهای اقتصادی بانک مرکزی خاطرنشان کرد: با نگاهی به گزارش عملکرد سال گذشته می‌توان به حجم وسیع انجام عملیات در این سال اشاره کرد.
وی در پایان با توضیح این‌ که در سال ۱۳۹۰ حجم کار بخش آماری بانک مرکزی حدوداً دو برابر شده است، افزود: در سال جاری اطلاعات‌ جمع آوری شده پس ازپردارش در قالب گزارش آماری منتشر خواهد شد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن