اخبار فرش ماشینی

جوايز صادراتي فرش دستبافت به ۱۰درصد‎ ‎افزايش مي يابد‎ ‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون تحقيقات و مدير آموزش مرکز‎ ‎ملي فرش ايران گفت: در راستاي ارتقاء منزلت و جايگاه فرش دست بافت، جوايز صادراتي‎ ‎اين کالا از پنج درصد به ۱۰درصد افزايش مي يابد‎. ‎
‎”‎محسن حسن زاده‎” در سومين جشنواره فرش دستبافت استان مرکزي “گره زرين” افزود: پنج درصد‎ ‎اين جوايز ، غير مستقيم و به افرادي که به تبليغات و بازارهاي جديد توجه داشته‎ ‎باشند تعلق خواهد گرفت‎.
‎وي گفت: در بعد اقتصادي فرش از دير باز تاکنون همواره‎ ‎به عنوان مهمترين کالاي صادراتي غير نفتي مطرح بوده و به خاطر تنوع و گوناگوني در‎ ‎طرح و رنگ و بافت جزو معدود کالاهاي است که مصرف کنندگان با سلايق مختلف را تحت‎ ‎گستره خود قرار مي دهد‎.
‎وي افزود: در ايران فرايند توليد تا رسيدن محصول به دست‎ ‎مصرف کننده فاصله زماني زيادي را طي مي کند و اين خلاء موجب شده تا کشورهاي رقيب با‎ ‎توجه به شناخت سلايق بازار و سفارش پذيري مطلوب فرشهاي خود را روانه بازار کنند‎.

‎وي گفت: يکي از دلايل افول فرش دستباف ايران در بازارهاي جهاني ناهماهنگي توليد‎ ‎با نياز مشتريان و يا ناهماهنگي توليد با سلايق مصرف کنندگان فرش دستباف است‎ .
‎وي ادامه داد: شناسايي مشتريان کليدي و تمايلات خريداران و کانالهاي توزيع و‎ ‎راههاي نوين وردود به بازارهاي هدف از جمله اهداف مرکز ملي فرش ايران است‏‎.
‎وي‎ ‎گفت: مرکز ملي فرش در راستاي ارتقاي رفاه ذينفعان و افزايش تقاضاي داخلي و خارجي‎ ‎فرش مصمم است با بهره گيري از ظرفيتهاي علمي و فني و اجرايي کشور و استفاده از‎ ‎فناوري روز و کارآمد زنجيره عرضه فرش بستري مناسب براي فرش ايران در بازارهاي هدف‎ ‎ايجاد کند

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

hinza chemical تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن