اخبار فرش ماشینی

ثبات قيمت فرش ماشيني در بازار

 بسترسازي براي افزايش صادرات فرش ماشيني

 

محمدهادي کماليان رئيس اتحاديه فرش ماشيني تهران، با اشاره به ثبات قيمت فرش ماشيني گفت: پيش‌بيني مي‌کنيم در شش ماه ابتدايي سال افزايش قيمتي را در اين بخش شاهد نباشيم.

وي افزايش توليد و ثبات بازار را دو عامل مهم در عدم افزايش قيمت فرش ماشيني ذکر کرد.

کماليان با اشاره به صادرات فرش ماشيني گفت: هم اکنون ما به کشورهايي مانند تايلند و چين فرش ماشيني صادر مي‌کنيم و انتظار ما از دولت اين است که بستر صادرات را فراهم نمايد و همکاري‌ها و رايزني‌هاي لازم را با ساير کشورها جهت افزايش صادرات انجام دهد.

رئيس اتحاديه فرش ماشيني تهران تصريح کرد: در حال حاضر، با توجه به اينکه در اين صنعت مدرن‌ترين ماشين‌آلات و دستگاه‌ها در کشور وجود دارد واردات فرش ماشيني بسيار کم شده است و مي‌توان گفت هر نوع فرش ماشيني فانتزي که مورد استقبال واقع مي‌شود در داخل کشور توليد مي‌شود.

کماليان در ادامه صحبت‌هاي خود با انتقاد از نحوه دريافت ماليات گفت: در سال گذشته واحدهاي صنفي ما درآمد چشمگيري نداشتند تا بتوانند ماليات خود را پرداخت کنند و بايد سازمان امور مالياتي به هنگام دريافت ماليات به اين موارد نيز توجه کند.

 قیمت فرش ماشینی

وي با اشاره به تبليغات مربوط به تخفيف فروش فرش در برخي مراکز فروش فرش،‌ گفت: تجميع واحدهاي فرش‌فروشي در برخي مراکز و تخفيفات غيرواقعي که اعمال مي‌کنند موجب شده تا واحدهاي صنفي در سطح شهر با مشکل مواجه و به نوعي قرباني شوند چرا که مردم در پي تبليغات نادرست و غيرواقعي براي خريد فقط به اين مراکز مراجعه مي‌کنند.

کماليان همچنين نداشتن پروانه کسب در بين برخي از واحدهاي صنفي را يکي از مشکلات نظارتي بر عرضه و تقاضاي فرش ماشيني عنوان کرد و گفت: حدود ۲۰۰ واحد بدون پروانه کسب در صنف فرش ماشيني شناسايي شده که در حال برنامه‌ريزي براي پروانه‌دار کردن اين واحدها هستيم چرا که نداشتن پروانه کسب مشکلاتي را در کيفيت کالا و قيمت مصوب اتحاديه در پي دارد و اگر مشکلي در عرضه و تقاضا به‌وجود آيد، آن طور که بايد و شايد نمي‌توانيم بر اين واحدها نظارت کنيم.

به گفته کماليان ۳ بازرس اتحاديه فرش ماشيني در کنار بازرسان اتاق اصناف به صورت دوره‌اي بر بازار توزيع فرش ماشيني پايتخت نظارت مي‌کنند. ■

لزوم تجهيز واحدهاي صنفي

به دوربين مداربسته

براساس بخشنامه معاونت نظارت بر اماكن عمومي و پليس امنيت عمومي تهران بزرگ مقرر گرديده كليه واحدهاي صنفي مجهز به دوربين مداربسته و سيستم حفاظتي باشند كه درهمين راستا اتحاديه صنف توليدكنندگان و تعميركاران لوازم الكترونيك و الكتروتكنيك تهران كه تنها متولي صدور پروانه كسب در رسته نصب و خدمات پس ازفروش سيستمهاي حفاظتي و امنيتي و دوربينهاي مداربسته مي باشدآمادگي خود را جهت ارائه خدمات اعلام نموده است.

شماره هاي تماس اتحاديه : ۸۸۹۰۷۵۶۴-۸۸۹۳۶۸۶۳ ■

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن