اخبار نساجی

تولید نفت اوپک افزایش یافت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

تولید نفت اوپک افزایش یافت

تازه ترین آمارهای رویترز نشان می دهد میزان تولید نفت اوپک طی ماه مارس افزایش یافته است .

به گزارش بی باک به نقل از رویترز نوشت: تولید نفت اوپک طی ماه مارس ۲۰۱۲ میلادی به بالاترین حد خود از اکتبر ۲۰۰۸ رسیده است .

بر اساس این گزارش افزایش تولید لیبی و عراق در این مدت کاهش تولید و صادرات نفت ایران را جبران کرده است . بر این اساس تولید نفت ۱۲ عضو اوپک طی ماه مارس به بیش از ۳۱.۲۶ میلیون بشکه در روز رسیده است . این رقم در ماه فوریه به کمتر از ۳۱.۱۶ میلیون بشکه رسیده بود . تحریمهای بین المللی موجب کاهش خرید مشتریان نفتی ایران از این کشور شده است . نگرانیها نسبت به کاهش صادرات نفت ایران نیز موجب شده تا قیمت نفت از ابتدای امسال تا کنون بیش از ۱۵ درصد افزایش یابد .

سقف رسمی تولید نفت اوپک در نشست دسامبر ۲۰۱۱ میلادی ۳۰ میلیون بشکه در روز تعیین شده است . موسسه مالی بی ان پی پاریباس نیز اعلام کرد گر چه تولید نفت اوپک طی ماههای اخیر افزایش داشته ولی کاهش ذخایر انرژی کشورهای صنعتی و توسعه یافته نشان می دهد بازار نفت هم اکنون با مازاد عرضه روبرو نیست .

ذخایر نفتی کشورهای صنعتی و توسعه یافته هم اکنون کمتر از میانگین پنج سال اخیر است . بر این اساس لیبی بیشترین میزان افزایش تولید نفت را در بین اعضای اوپک طی ماه مارس داشته است . تولید نفت لیبی طی سال ۲۰۱۱ به علت تنشهای سیاسی و درگیری های داخلی به شدت کاهش یافت . اتحادیه اروپا و آمریکا قصد دارند از ابتدای جولای تحریمهای نفتی جدیدی را بر ضد ایران اعمال کنند .

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن