اخبار فرش ماشینی

توسعه کسب و کارهاي گروهي در خانوارها

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

یک مدرس کار آفرینی تأکید کرد: کسب و کار خانگی فردی از دیرباز در خانوارها از جمله خانواده های ایرانی رواج داشته اما در سال های اخیر، کسب و کارهای گروهی نیز رونق گرفته است.

مسلم خانی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: در کسب و کار خانگی معمولاً تلاش می شود بخشی از نیازهای بازار متناسب با توانمندی اعضای خانوار تولید و عرضه شود که تولید فرش های دستباف و همچنین گلیم و دست بافته ها از این محصولات محسوب می شود و با نصب یک دار قالی در داخل خانواده قابل تولید است.

وی افزود: با توجه به گسترش جوامع شهرنشینی و همچنین شکل گیری انبوه تقاضا برای برخی کالاها و خدمات، گاهی دیده می شود که اعضای خانواده به طور گروهی و تیمی در یک فعالیت اقتصادی وارد می شوند و کسب و کاری را برای خود راه اندازی می کنند.
خانی گفت: ارائه خدمات رایانه ای، خدمات ترجمه و همچنین برخی فعالیت ها در زنجیره تولید کالاهای مهم از این طریق انجام می شود.

hinza chemical تبلیغات

وی اظهار داشت : در کسب و کارهای گروهی خانوادگی مسائلی مانند تقسیم کار و بازاریابی و مدیریت تأمین مواد اولیه دیده می شود که به تخصصی شدن فعالیت ها کمک می کند.
خانی افزود: طرح ساماندهی مشاغل خانگی نیز می تواند به این فرآیند کمک کند.

وی گفت : افزایش و پایداری نرخ بیکاری در طولانی شدن مدت انتظار نیروی کار سبب شده است گرایش به اینگونه کسب و کارها هم توجیه اقتصادی پیدا کند.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن