اخبار فرش ماشینی

تهيه و تامين بيش از ۴۴ تن بذر پنبه براي كشاورزان گلستان‌

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئيس موسسه تحقيقات پنبه كشور خبر داد:
تهيه و تامين بيش از ۴۴ تن بذر پنبه براي كشاورزان گلستان‌
رئيس موسسه تحقيقات پنبه كشور از تهيه و تامين بيش از ۴۴ تن بذر پنبه براي كشاورزان خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از گرگان به نقل از روابط عمومي سازمان جهادكشاورزي استان گلستان، علي جعفري‌مفيدي‌آبادي اظهار داشت: در سال ۱۳۸۹ بيش از ۴۴ تن (معادل يك هزار و ۱۰۰ كيسه) بذر پنبه رقم گلستان برنامه‌ريزي و توليد شده است كه با توجه به تقاضا و استقبال روزافزون كشاورزان لازم است برنامه‌هاي ويژه‌اي براي توليد و تامين بذر اين رقم در سال‌هاي آتي پيش‌بيني شود.

وي تصريح كرد: باتوجه به اهميت پنبه در صنايع نساجي و روغن كشي و همزمان با نياز روزافزون به ارقام جديد اصلاح شده و اهميت مديريت زراعي در افزايش عملكرد و پيشرفت علوم مختلف به ويژه در بخش نظارت تهيه بذور اصلاح شده ارقام تجاري و معرفي ارقام جديد پنبه و پروژه‌هاي پژوهشي و ساير تحقيقات كاربردي را اين موسسه برعهده دارد .
رئيس موسسه تحقيقات پنبه كشور افزود: رقم جديدي كه از گروه پنبه‌هاي الياف متوسط است و در سال ۱۳۸۸ نامگذاري و معرفي شده بنام رقم گلستان كه با استقبال بي‌نظير كشاورزان مواجه شده‌ايم.
جعفري‌مفيدي‌آبادي خاطرنشان كرد: اين رقم داراي برگ‌هاي كوچك‌تر و ارتفاع كمتر از رقم تجاري ساحل با قوزه‌هاي متوسط و زودرس است به طوري كه نسبت به رقم قبلي ۲۰ تا ۲۸ روز زودرس‌تر است.
وي اضافه كرد: رقم گلستان به دليل سازگاري عمومي بالا براي سيستم‌هاي كشت متعارف و همچنين كشت دوم محصولات مناسب است.
رئيس موسسه تحقيقات پنبه كشور گفت: اين رقم داراي پتانسيل عملكرد بالاي پنج تن در هكتار را داراست و علاوه بر آنها از خواص كيفي الياف مطلوب و همچنين اين رقم قدرت مانور كشاورزان را براي انتخاب زمان كشت پنبه را افزايش مي‌دهد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن