اخبار فرش ماشینی

تنها ۸.۵ درصد بیمه قالیبافی متعلق به آذربایجان شرقی است

غلامعلی راستی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی، ظرفیت‌های بزرگ تبریز در حوزه فرش دستبافت را یادآور شد و اظهار داشت: امروزه بزرگ‌ترین تیمچه‌های فرش با ۴۵ تیمچه در بازار تبریز فعالیت دارند که در نوع خود در دنیا بی نظیر است.

وی، با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ درصد تولید و صادرات فرش کشور از تبریز صورت می‌گیرد، افزود: اشتغال در این حوزه با توجه به ظرفیت‌های موجود باید در سال اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد.

قائم مقام سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی، با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی بیش از ۵۸۰ هزار قالیباف را در کشور بیمه کرده است، گفت: بر اساس ظرفیت ۳۵ درصدی تبریز، باید بیش از ۲۰۰ هزار نفر در استان از بیمه قالیبافی استفاده می‌کردند که متاسفانه بسیار کمتر از این رقم است.

وی تصریح کرد: علی رغم تولید ۳۵ درصدی فرش دستبافت کشور، ۸٫۵ درصد بیمه قالیبافی متعلق به آذربایجان شرقی است.

راستی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ هزار نفر در تبریز و استان، قبلاً از بیمه قالیبافی استفاده می‌کردند، ابراز داشت: امروز با پایش افراد، این میزان به ۵۰ هزار نفر رسیده و این درشان و جایگاه فرش استان نیست.

وی ادامه داد: با امضای استاندار آذربایجان شرقی، در نامه‌ای به وزرات جهاد و کار این اعتراض اعلام شده ولی حق بافندگان در این زمینه هنوز احیا نشده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن