اخبار فرش ماشینی

تعاونی فرشبافان در رزن باید احیا شود

فرماندار رزن در جلسه کمیته فرش در شهرستان رزن با اشاره به برخورداری  شهرستان رزن از ۴ هزار و ۲۲۷ قالیباف اظهار کرد: سالانه یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از این ناحیه درآمد به قالیبافان پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه رزن در بحث قالیبافی دارای ظرفیت‌های فراوانی است، افزود: احیاء صنعت فرش در شهرستان علاوه بر رفع بیکاری قشر روستایی و شهری می‌تواند شهرستان را در راستای بهبود و افزایش اقلام صادراتی کمک کند.

فرماندار رزن ادامه داد: ترویج هنر قالیبافی در سطح شهرستان می‎تواند در عملی کردن اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر باشد.

این مسؤول با اشاره به مشکلات فرشبافان رزن، احیای تعاونی فرشبافان را گام موثری در راستای رفع مشکلات آنها عنوان کرد.

حسینی افزود: در راستای بازسازی و ترمیم این حوزه گام برداشته‎ایم و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه رشد هنرصنعت فرش به عنوان مزیت نسبی حوزه اقتصادی شهرستان رزن نیازمند برنامه‌ریزی است، اضافه کرد: در راستای ترویج این هنر در سال جاری دوه‌های آموزشی برای ۱۶۰ نفر از علاقمندان به این هنر برگزار خواهد شد.

فرماندار شهرستان رزن با اشاره به تعداد فعالان صنعت فرش در رزن گفت: برای گسترش بیمه فرشبافان در شهرستان برنامه‎هایی تدوین شده که از سوی مسؤولان امر حمایت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین دغدغه قالیبافان بیمه آنهاست که در این رابطه بیش از ۸۰۰ نفر در حوزه فرشبافی زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.

حسینی گفت: از ۲۷ درصد حق بیمه ۲۰ درصد توسط دولت و هفت درصد از طریق قالیبافان پرداخت می‌شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن