اخبار فرش ماشینی

تشکیل کمیته هماهنگی تولید فرش چهارمحال و بختیاری

 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری از تشکیل کمیته هماهنگی تولید فرش با هدف احیای کارگاه‌های تولید فرش استان خبر داد.

سیامک سلیمانی ۲۵ تیرماه در جلسه کمیته فرش استان، اظهار کرد: فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها، آموزش و برگزاری همایش‌های مربوطه در حل مشکلات فرش کارساز هستند.

وی افزود: ثبت فرش چهارمحال و بختیاری عملی ارزشمند است زیرا منبع درآمدزایی برای اغلب خانوارهای استان است.

معاون استاندار تاکید کرد: اصلی‌ترین مشکلات فرش مربوط به اقتصاد ایران و کشورهای دیگر است و لازم است راهکارهایی برای رفع این مشکلات ارائه شود.

سلیمانی، رنگرزی گیاهی و با ثبات را عامل سرآمد شدن فرش استان دانست و گفت: کارگاه‌های تولیدی فرش با پتانسیل‌هایی مانند مواد رنگرزی ثابت باید احیا شود.

وی نوسانات پی در پی صادرات، طرح‌های تکراری، وجود واسطه‌های بسیار و پراکندگی واحدهای تولیدی را از مشکلات کاهش سطح سفارشارت فرش برشمرد و افزود:  برای ساماندهی فرش لازم است کمیته‌ هماهنگی فرش استان هر ماه جلسه‌ای در سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان خاطر نشان کرد: سازمان فنی ‌و حرفه‌ای، کمیته امداد، شرکت شهرک‌های صنعتی را متولی‌ فرش استان هستند.

 

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن