اخبار فرش ماشینی

تدوین استراتژی توسعه صنایع منتخب

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن از تدوین استراتژی توسعه صنایع منتخب و مهم در قالب “الزامات ” سند استراتژی توسعه صنعتی خبر داد.

محسن حاتم  با بیان میزان اهمیت تدوین استراتژی توسعه صنایع منتخب و مهم و تدوین پیوستها، تصریح کرد: سیاستهای توسعه‌ای بخشهای منتخب که از نظر ارزش افزوده بخش صنعت و اشتغال نقش مهمی ایفا می‌کنند و نیز تدوین برنامه های عملیاتی به عنوان بخش ” الزامات” از حدود ۳ سال پیش و همزمان با ابلاغ سند استراتژی توسعه صنعتی در قالب کارگروه صنایع و معادن آغاز شده است.
وی با برشمردن صنایع منتخب و مهم افزود : استراتژی صنایع غذایی، پتروشیمی، شیمیایی، نساجی و پوشاک، ساخت و ساز و مسکن، ماشین سازی و نیرو محرکه، خودروسازی، دریایی، ریلی، هوایی، الکتریکی و فلزی، مخابرات و ارتباطات، لوازم خانگی، صنایع نوین، معدن و صنایع معدنی، فولاد، مس و آلومینیوم تدوین شده و در پیوستهای سند استراتژی توسعه صنعتی آمده است.

حاتم با تبیین پیوستهای سند استراتژی توسعه صنعتی گفت : راهکارهای عملیاتی رسیدن به اهداف دربخش “الزامات” و بخشهایی که نیاز به هماهنگی سایر دستگاه‌ها دارد در بخش “ملزومات” سند آورده شده است و با تصویب سند، قابلیت اجرایی پیدا می کند و سایر دستگاهها موظف به همکاری و اجرا در این زمینه هستند.
معاون وزیر صنایع و معادن افزود: محورهای کلان این برنامه ها به عنوان اسناد پشتیبان سند راهبرد توسعه صنعتی در متن سند و ما بقی به عنوان پیوستها که راهکارهای عملیاتی، مطالعات آینده پژوهانه، روندها و رویدادها، فرصتها و تهدیدها و افق آینده صنعت را به مدیران بخشهای دولتی و خصوصی می دهد ارائه شد.

معاون برنامه ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن از تدوین پیوست فرهنگی سند توسط ستاد “صافا” و معاونت مربوط خبر داد واظهار امیدواری کرد که اختیارات خوبی در زمینه  تصویب اهداف کلان صنعتی به وزارت صنایع و معادن داده شود که بتواند صنعت کشور را که به قول مقام معظم رهبری پیشقراول توسعه اقتصادی کشور است ، آسیب پذیری کمتری نسبت به سایر بخشهای اقتصادی دارد به توسعه کامل برساند.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن