اخبار فرش ماشینی

تحقق ۱۵۶ میلیون دلاری صادرات در زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس برنامه پنجم میزان صادرات استان زنجان در سال جاری ۴۱۱ میلیون دلار هدف گذاری شده بود، گفت: در این مدت تنها ۱۵۶ میلیون دلار محقق شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی معصومی در آئین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان زنجان، افزود: به دلیل تحریم‏ ها میزان صادرات استان زنجان در ۶ ماهه نخست سال جاری ۴۱ درصد کاهش داشته است.

وی ادامه داد: شمش روی، روغن ترانسفورماتور، روغن صنعتی، سیم و کابل، فرش، سنگ آهن، انواع ترانسفورماتور، سنگ کرومیت، کنسانتره سرب، محصولات لبنی، منسوج نبافته، کشمش، رب، شمش مس و کنسانتره سرب از مهم‏ترین اقلام صادراتی استان زنجان هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان افزود: ترکیه، چین، افغانستان، عراق، کره جنوبی، امارات، هند، آفریقای جنوبی، آذربایجان، پاکستان و آلمان از جمله کشورهای مقصد صادرات استان زنجان هستند.

معصومی ادامه داد: در مجموع هزار و ۶۷۰ کارت بازرگانی در استان زنجان صادر شده است.

وی افزود: در استان زنجان ۶۶ هزار بافنده فرش فعالیت می ‏کنند و درحال برنامه ریزی هستیم تا فرش زنجان با نام استان به نقاط مختلف جهان صادر شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در سال گذشته هدفگذاری برای صادرات ۳۵۷ میلیون دلار بود که ۴۲۷ میلیون دلار محقق شد.

معصومی افزود: در مجموع از میزان صادرات استان ۶۶٫۴۱ درصد به بخش معدن اختصاص داشته که در سال ۹۰ این سهم بیش از ۷۰ درصد بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۲ درصد از صادرات استان در سال گذشته در بخش صنعتی بوده است، افزود: در حوزه کشاورزی نیز بخش عمده ‏ای از محصولات فرآوری شده با عنوان محصولات صنعتی صادر شده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن