تجار چین از فرشهای ایرانی استقبال می کنند

 

سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت : طی سال های اخیر تجار چینی استقبال خوبی از فرش دستباف ایران کرده اند و برای حضور پایدار در این بازار باید بازاریابی و تبلیغات ویژه ای صورت گیرد و از تخریب آن بازار پرهیز شود.

گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مرکز نامبرده ، حمید کارگر در جمع اعضای اتحادیه های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان قم با اشاره به اهمیت توسعه صادرات فرش دستباف به کشورهای هدف، ضرورت حضور آگاهانه و هدفدار در نمایشگاه های برون مرزی و داشتن نگاه بلندمدت برای حفظ بازارها را مورد تاکید قرار داد.

وی، ضرورت تبلیغ هوشمندانه فرش دستباف ایران در بازارهای داخلی و خارجی را خاطرنشان کرد و افزود: اکنون برای تبلیغ این هنر و صنعت در داخل و خارج کشور برنامه ریزی مناسبی در حال انجام است.

به گفته کارگر ، تبلیغات در دو گروه بازارهای سنتی و جدید در خارج از کشور توسط سفارتخانه های کشورمان در این بازارها برای رصد و معرفی موسسه های معتبر تبلیغاتی در جهت تدوین یک برنامه موثر به خدمت گرفته شده است.

وی اضافه کرد :فرش دستباف قم در طول چند دهه توانسته ، جایگاه ویژه ای در این هنر و صنعت بیابد و هنر و توانمندی خود را به جهانیان ثابت کرده است.

در این نشست ،غلامرضا اخوان رییس اتحادیه صنفی فرش دستباف استان قم بر ضرورت تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی با کارمزد پایین برای توسعه کارگاه های تولیدی به منظور اشتغال زایی و افزایش تولید فرش دستباف تاکید کرد.

وی خواستار تخصیص بودجه برای تبلیغات و اطلاع رسانی نمایشگاه فرش دستباف این استان در آبان ماه امسال شد.

همچنین ابوالفضل رجبیان رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم نیز خواستار تداوم این دیدارها و گفت و گوهای تخصصی درباره مشکلات و مسایل حوزه فرش دستباف به منظور چاره جویی و هم افزایی شد.

برپایه این گزارش ،موضوع اهمیت آموزش تولید کنندگان و بافندگان، اعزام هیات های تجاری برای شناسایی بازار و سلیقه های کشورهای هدف، تبلیغات برون مرزی، توسعه تجارت الکترونیکی و تلاش برای ارتقای منزلت اجتماعی بافندگان در این نشست ،خاطرنشان شد.

مشکلات موجود در مسیر احداث و اتمام پروژه نمایشگاه دایمی فرش قم، لزوم تداوم آموزش به طراحان و نقاشان فرش و توجه بیش از پیش به بازار داخلی فرش نیز از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *