Warning: Use of undefined constant ‘WP_DB_TIMEOUT’ - assumed '‘WP_DB_TIMEOUT’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kohanjou/public_html/wp-config.php on line 25
تجار چین از فرشهای ایرانی استقبال می کنند - مجله نساجی و فرش ماشینی کهن
اخبار فرش ماشینی

تجار چین از فرشهای ایرانی استقبال می کنند

 

سرپرست مرکز ملی فرش ایران گفت : طی سال های اخیر تجار چینی استقبال خوبی از فرش دستباف ایران کرده اند و برای حضور پایدار در این بازار باید بازاریابی و تبلیغات ویژه ای صورت گیرد و از تخریب آن بازار پرهیز شود.

گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی مرکز نامبرده ، حمید کارگر در جمع اعضای اتحادیه های تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف استان قم با اشاره به اهمیت توسعه صادرات فرش دستباف به کشورهای هدف، ضرورت حضور آگاهانه و هدفدار در نمایشگاه های برون مرزی و داشتن نگاه بلندمدت برای حفظ بازارها را مورد تاکید قرار داد.

وی، ضرورت تبلیغ هوشمندانه فرش دستباف ایران در بازارهای داخلی و خارجی را خاطرنشان کرد و افزود: اکنون برای تبلیغ این هنر و صنعت در داخل و خارج کشور برنامه ریزی مناسبی در حال انجام است.

به گفته کارگر ، تبلیغات در دو گروه بازارهای سنتی و جدید در خارج از کشور توسط سفارتخانه های کشورمان در این بازارها برای رصد و معرفی موسسه های معتبر تبلیغاتی در جهت تدوین یک برنامه موثر به خدمت گرفته شده است.

وی اضافه کرد :فرش دستباف قم در طول چند دهه توانسته ، جایگاه ویژه ای در این هنر و صنعت بیابد و هنر و توانمندی خود را به جهانیان ثابت کرده است.

در این نشست ،غلامرضا اخوان رییس اتحادیه صنفی فرش دستباف استان قم بر ضرورت تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی با کارمزد پایین برای توسعه کارگاه های تولیدی به منظور اشتغال زایی و افزایش تولید فرش دستباف تاکید کرد.

وی خواستار تخصیص بودجه برای تبلیغات و اطلاع رسانی نمایشگاه فرش دستباف این استان در آبان ماه امسال شد.

همچنین ابوالفضل رجبیان رییس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف قم نیز خواستار تداوم این دیدارها و گفت و گوهای تخصصی درباره مشکلات و مسایل حوزه فرش دستباف به منظور چاره جویی و هم افزایی شد.

برپایه این گزارش ،موضوع اهمیت آموزش تولید کنندگان و بافندگان، اعزام هیات های تجاری برای شناسایی بازار و سلیقه های کشورهای هدف، تبلیغات برون مرزی، توسعه تجارت الکترونیکی و تلاش برای ارتقای منزلت اجتماعی بافندگان در این نشست ،خاطرنشان شد.

مشکلات موجود در مسیر احداث و اتمام پروژه نمایشگاه دایمی فرش قم، لزوم تداوم آموزش به طراحان و نقاشان فرش و توجه بیش از پیش به بازار داخلی فرش نیز از دیگر محورهای مطرح شده در این نشست بود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kohanjou/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kohanjou/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111