اخبار فرش ماشینی

تامین نقدینگی مهمترین نیاز «صنعت نساجی»

 

تامین نقدینگی، مهمترین نیاز صنعت نساجی

اولین و مهمترین خواسته صنایع کشور تامین نقدینگی مورد نیاز برای تولید است.

مهندس علی رضا حائری دبیر انجمن صنایع نساجی ایران در خصوص انتظارات این انجمن از دولت آتی گفت: اولین و مهمترین خواسته صنایع کشور تامین نقدینگی مورد نیاز برای تولید است چرا که در اثر قفل بودن سیستم های بانکی حدود ۳۰ برابر نیاز به نقدینگی افزایش پیدا کرده و سیستم بانکی داخل توانایی تامین این حجم نقدینگی را ندارد و تمام این اتفاقات با اصلاح در روابط بین الملل و کاهش و لغو تحریم برطرف می شود.

وی در ادامه گفت: توجه به تشکل های بخش خصوصی، مشورت با آن ها و استفاده از نظرات این تشکل ها می‌تواند بر روی پیشبرد صنایع مفید واقع شود و به دنبال آن حجم دولت تنزل یافته و در نهایت اقتصاد چابک تری را خواهیم داشت.

حائری اظهار کرد: در سال گذشته قانون کسب و کار در مجلس شورای اسلامی تصوب شد اما به مرحله اجرا نرسید ما خواستار روابط و مناسبات برابر بین بخش خصوصی و دولتی هستیم تا در یک فضای مناسب، قراردادهای طرفین با حق و حقوق برابر برگزار شود.

دبیر انجمن صنایع نساجی ایران تصریح کرد: بخش نظارت و قیمت گذاری تشکیل شود و دولت قیمت گذاری را به دست بازار بسپارد تا بر مبنای عرضه و تقاضا قیمت مشخص شود اقدام به این مسئله علل خصوص برای کالاهایی که به عنوان برند ملی شناخته شده اند و یا کالاهایی که با مازاد عرضه روبرو هستیم از اهمیت دوچندانی برخوردار است.

علی رضا حائری در پایان اظهار داشت: تشکیل نظام ارزیابی در خصوص عملکرد مدیران اقتصادی می‌تواند از تکرار اشتباهات صورت گرفته آنها جلوگیری کند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن