اخبار فرش ماشینی

بیش از ۱۵۰ مترمربع فرش در خراسان جنوبی برای صحن حضرت زهرا(س) بافته شد

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه در سال گذشته هزار و ۹۳۵ متر مربع فرش دستباف به ارزش یک میلیارد تومان در استان بافته شد گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۵۵ متر مربع به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال برای بازسازی عتبات عالیات بافته شده است.

موسی جوینده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بیرجند اظهار داشت: مردم خراسان جنوبی در سال گذشته ۲۸۸ تخته فرش دستباف به متراژ هزار و ۹۳۵ متر مربع برای اهدا به ساخت صحن فاطمه زهرا (س) بافتند.

وی با بیان اینکه ارزش فرش‌های بافته شده در سال گذشته یک میلیارد تومان بود، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۲۰ تخته فرش به متراژ ۱۵۵ متر مربع و در ابعاد ۶، ۹، ۱۲ متر مربع توسط مردم استان برای صحن حضرت فاطمه زهرا (س) بافته شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: این تعداد فرش توسط ۵۰۰ بافنده در ۲۰ کارگاه استان برای کمک به صحن حضرت زهرا در نجف اشرف بافته شد.

جوینده با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون با بافت فرش دستباف نزدیک به ۷۰۰ میلیون ریال به بازسازی عتبات عالیات کمک شده است، افزود: ۱۳ هزار بافنده در خراسان جنوبی در ۲۳۰ کارگاه قالی بافی مشغول به فعالیت هستند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن