بیشترین فرش ماشینی ایران به چین صادر می شود

 

رییس هیات مدیره انجمن نساجی ایران با بیان اینکه فرش ماشینی ایران به ۳۲ کشور صادر می شود، گفت: بیشترین میزان صادرات این کالا به کشور چین است.

سید محمد مروج حسینی چهارشنبه شب در دومین همایش ملی صنعت فرش ماشینی در دانشگاه آزاد اسلامی کاشان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به آمار موجود در انجمن نساجی می بایست ۱۶۰ میلیون متر فرش ماشینی در سال تولید شود، اما در حال حاضر از این میزان ظرفیت تنها ۸۰ میلیون متر فرش تولید می شود.

وی تصریح کرد: در صنعت نساجی ۳۸۸ هزار نفر و در بخش فرش ماشینی ۲۳ هزار نفر مشغول به کار هستند.

وی تعداد واحدهای نساجی در کشور را ۹ هزار و ۸۱۸ واحد ذکر کرد و افزود: از این تعداد یکهزار و ۷۰ واحد مربوط به فرش ماشینی است.

وی با بیان اینکه امید صنعت نساجی به صادرات است، گفت: درآمدهای قابل توجه در سه سال گذشته باعث شده این صنعت در صادرات بالاتر از بخش خودرو قرار بگیرد.

رییس هیات مدیره انجمن نساجی ایران افزود: در سه سال گذشته حدود ۱٫۲ میلیارد دلار صادرات در صنعت نساجی داشته ایم که ۵۰ درصد از آن مربوط به کف پوش ها بوده است.

مروج حسینی تصریح کرد: همچنین در بخش فرش دستباف در سه سال گذشته ۴۵۰ میلیون دلار صادرات داشته ایم.

وی با بیان اینکه سال آینده برای صنعت نساجی شرایطی مطلوبی نخواهد بود، اظهار داشت: با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید پیش بینی ما این بود که دولت برای برطرف کردن مشکلات موجود سه سال زمان نیاز دارد.

وی یکی از مشکلات بزرگ صنعت نساجی را کمبود نقدینگی دانست و گفت: بانک ها برای حل این مشکل نقش خود را بخوبی ایفا نمی کنند و بیشتر بدنبال ساختمان سازی و برج سازی هستند.

وی با اشاره به اینکه دولت همواره برای حل مشکلات صنعت نساجی تلاش می کند، افزود: بدلیل نرخ بالای سود بانکی سرمایه گذاری در این صنعت نمی تواند رشد طبیعی داشته باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *