اخبار نساجی

بهار گمرک خراسان شمالی زمستانی شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

بهار ۹۳ در حالی به پایان رسید که گمرک خراسان شمالی با کاهش ۴۹ درصدی ارزش صادرات، عملکردی زمستانی داشت.

hinza chemical تبلیغات

مدیرکل گمرک خراسان شمالی علت کاهش ۴۹ درصدی ارزش صادرات کالا از این گمرک را تاخیر در صادرات پودر تولیدی مجتمع آلومینای جاجرم و کاهش صادرات کود اوره در بهار امسال عنوان کرد.

ˈجواد جعفریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: بر اساس آمار در بهار امسال ۳۵ هزار و ۷۹۰ تن انواع کالاهای صادراتی استان به ارزش ۱۳ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۶۷۹ دلار از گمرک استان به خارج کشور صادر شد.

وی اضافه کرد: طبق آمار میزان صادرات کالا از گمرک استان در این مدت نسبت به بهار پارسال از لحاظ وزنی ۲۶ درصد و از لحاظ ارزش نیز ۴۹ درصد کاهش نشان می دهد.

وی افزود: پیش بینی ها برای صادرات پودر آلومینا و کود اوره برای بهار امسال محقق نشد و این عدم تحقق باعث کاهش میزان صادرات از لحاظ وزنی و دلاری شد.

وی اضافه کرد: پیش بینی می شود سهم کاهشی صادرات کالای استان از گمرک در تابستان سال جاری با صدور پودر آلومینا و کود اوره جبران شود.

جعفری میزان صادرات کالا از گمرک این استان در بهار سال ۹۲ را افزون بر ۲۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار و به وزن ۴۸ هزار و ۶۶۸ تن عنوان کرد.

به گفته وی در بهار سال جاری ۱۵۶ تن کالا به ارزش ۳۶۷ هزار و ۶۰۰ دلار از خارج کشور وارد استان شد که از نظر وزنی ۷۶ درصد و از لحاظ ارزش ۲۶ درصد کاهش یافته است.

مدیر گمرک خراسان شمالی آمار پرونده های واردات قاچاق را ۱۰ پرونده به ارزش ۳۸۲ هزار و ۸۱۰ دلار عنوان کرد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن