اخبار نساجی

بخشنامه تنزیل ال‌سی ریالی اجرایی نشد

 

عضو کارگروه حمایت از تولید با بیان اینکه بخشنامه تنزیل «ال.‌سی» ریالی از سوی بانک مرکزی ۱۵ آذر ماه به بانک‌ها ابلاغ شده است، گفت: این بخشنامه برای اجرا هنوز به شعب بانک‌ها ابلاغ نشده است.

آرمان خالقی، اظهار كرد: صنعتگران منتظر ابلاغ این بخشنامه به شعب بانک‌ها هستند تا از امکان تنزیل «ال.‌سی» ریالی برخوردار شوند. وی در ادامه با اشاره به تهیه پیش‌نویس طرح حمایت از تولید ملی، گفت: این طرح احتمالا هفته آینده به امضای نمایندگان مجلس می‌رسد تا به صورت یک طرح یک فوریتی در صحن علنی مطرح شود.

خالقی تصریح کرد: در طرح حمایت از تولید ملی، مسائلی مانند مالیات، گمرک، تامین مالی و معادن مورد توجه قرار گرفته و در پیش‌نویس این طرح ۳۲ ماده آمده است. وی افزود: طرح اولیه حمایت از تولید ملی دارای ۱۴ ماده بود که برخی مواد آن اصلاح یا اضافه شد. قبلا امکان تنزیل «ال.‌سی» ریالی به درخواست ذی‌نفع اعتبار فراهم بود، اما این مساله در یکی از دستور‌العمل‌های بانک مرکزی برای فعالان بخش خصوصی حذف شد و در حال حاضر صنعتگران با مشکلاتی در این زمینه روبه‌رو هستند. برای حل این مشکل پیشنهادی به تصویب کارگروه حمایت از تولید رسید تا حداقل برای یک بار امکان تنزیل «ال.‌سی» ریالی برای صنعتگران فراهم شود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن