اخبار فرش ماشینی

بحران به كارخانجات نساجي بروجرد رسيد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

در پي افول صنعت نساجي در كشور، كارخانجات نساجي بروجرد به عنوان يكي از‎ ‎برجسته ترين شركتها در صنعت نساجي با بحران دست و پنجه نرم مي كنند‎.

‎با‎ ‎توجه به زمزمه هايي مبني بر تعطيلي كارخانجات نساجي بروجرد در روزهاي‎ ‎پاياني سال گذشته با اخراج بيش از ۱۶۰ نفر از كارگران اين كارخانه و فسخ‏‎ ‎قرارداد بالغ بر۲۰۰نفر از كارگران زمزمه هاي تعطيلي اين صنعت پويا و‏‎ ‎فعال بروجرد رنگ واقعيت بيشتري گرفت. كارگران از كار بيكار شده نساجي‏‎ ‎بروجرد بين هشت تا پانزده سال سابقه كار دارنداين تعداد از كارگران كه‎ ‎بيشتر آنها كارگران استخدام پروژه اي و قراردادي بوده اند در اعتراض‎ ‎هايمكرر خواستار تعيين وضعيت شغلي خود شدند و بر ضرورت كمك مسئولان ارشد‎ ‎كشور براي خروج از بحران اين صنعت برجسته تاكيد كردند. چنگر آصفي مديرعامل‎ ‎كارخانجات نساجي شهرستان بروجرد در اين رابطه گفته است: دامنه بحران جهاني‎ ‎كه در مورد بيشتر صنايع اثرات خود را برجا نهاده در كشور ما نيز و بويژه‎ ‎در صنعت نساجي اثراتي را در پي داشته است. وي با بيان اينكه اين كارخانجات‎ ‎در سال۸۱ بيش از ۱۸ ميليارد تومان متضرر شده ولي خوشبختانه در طول سالهاي‏‎ ‎بعد از آن با مشكل ضرردهي مواجه نبوده است، تصريح كرد: تاكنون تمام‎ ‎پرداختهاي كارخانه از جمله بيمه تامين اجتماعي، ماليات، هزينه آب و برق و‎ ‎گاز و حقوق كارگران به موقع پرداخت شده است‎.

‎وي اخراج برخي از‎ ‎كارگران و تقليل پرسنل را در راستاي كاهش هزينه هاي اين كارخانجات عنوان‎ ‎كرد و بيان داشت: با وجود دامنه بحران موجود در اين كارخانجات مديريت‎ ‎ناچار از فسخ قرارداد و اخراج برخي از كارگران خود بوده است‎

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن