اخبار نساجی

با حذف عوامل تخریب، برداشت چوب از جنگل ۳ برابر می شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

مدیر كل دفتر صنایع چوب و بهره برداری گفت: سالانه حدود ۸۰۰ هزار متر مكعب چوب به ارزش ۸۰ میلیارد تومان از جنگل های شمال برداشت می شود كه اگر عوامل تخریب در جنگل حذف شود می توان تا سه برابر برداشت فعلی چوب از جنگل استخراج كرد.

وجیه الله موسوی در گفت وگو با خبرنگار منابع طبیعی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، میزان برداشت چوب از جنگل های شمال را سالانه حداكثر ۸۰۰ هزار مترمكعب عنوان و اظهار كرد: سال گذشته ۷۹۰ هزار متر مكعب چوب از جنگل های شمال برداشت شده است كه امسال هم همین میزان چوب از جنگل های شمال استخراج می شود و بیش از ۸۰۰ هزار مترمكعب نخواهد بود.

وی گفت: سال گذشته حدود چهار میلیون و ۳۵۰ هزار مترمكعب چوب در كشور مصرف شده است كه حدود ۸۰۰ هزار مترمكعب آن از طرح های جنگلداری (برداشت چوب از جنگل) تامین شده است. دو میلیون و ۶۰۰ هزار مترمكعب چوب نیز از زراعت چوب و تولیدات باغات بخش خصوصی تولید شده و حدود ۹۸۰ هزار مترمكعب چوب از طریق واردات تامین شده است.

موسوی ارزش ریالی ۸۰۰ هزار مترمكعب چوب برداشتی سالانه از جنگل های شمال را حدود ۸۰ میلیارد تومان عنوان كرد.

مدیركل دفتر صنایع چوب و بهره برداری افزود: ظرفیت سالانه برداشت چوب از جنگل های شمال بیش از ۸۰۰ هزار مترمكعب است، اما به دلیل عوامل مختلف تخریب نمی توان برداشت را بیشتر كرد، مگر این كه این عوامل را از بین برد.

موسوی تصریح كرد: درصورت حذف عوامل تخریب می توان میزان برداشت از جنگل های شمال را به بیش از سه برابر فعلی (سالانه ۲۴ هزار مترمكعب) افزایش داد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن