اخبار نساجی

ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا طرح منع سرمایه‌گذاری در ایران را لغو کرد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

 اعضای مجلس نمایندگان ایالت می‌سی‌سی‌پی آمریکا پس از آنکه مطلع شدند که نسخه سنای طرح کاهش روابط تجاری با ایران ممکن است تاثیر منفی بر یکی از بزرگنرین کارفرمایان این ایالت بگذارد، آن را لغو کردند.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری کلاریون لگر، در حالی قانون منع سرمایه گذاری در ایران در قالب یک طرح مجلس نمایندگان می‌سی‌سی‌پی همچنان پابرجاست که آن نیز احتمالا برای کاستن از «تاثیرات ناخواسته» طرح مذکور برای شرکت تویوتا اصلاح خواهد شد. شرکت تویوتا یک کارخانه ۱٫۳میلیارد دلاری خودروسازی در نزدیک شهر توپلوی این ایالت دارد.

قانون مذکور میسی سیپی را از انجام معامله با شرکت هایی که دارای سرمایه گذاری های مالی مشخص در ایران هستند منع می کند. در بین این شرکت ها، نام شرکت تویوتا تسوشو به چشم می خورد، زیرا این شرکت بر اساس یک مجوز ویژه از ایران نفت خام خریداری می کند.

شرکت تویوتا تسوشو، دارای چندین شعبه در آمریکاست که یکی از آنها در شمال میسی سیپی قرار دارد. این شرکت یکی از شرکت های زیرمجموعه شرکت تویوتا موتور است که حدود ۳۰۰ میلیون دلار مشوق دولتی دریافت کرده تا شرکت خودروسازی خود را در این ایالت ایجاد کند.

اد لویس، سخنگوی تویوتا هفته گذشته در این باره گفت، مقامات شرکت تلاش داشتند مشخص کنند که این قانون چه تاثیراتی بر تویوتا خواهد داشت.

وی افزود: «من طرح را به صورت دقیق ندیده ام… اما به من گفته شده که ادبیات آن نسبتا گسترده است. ار اینگونه باشد، مشخصا این طرح می تواند تاثیرات ناخواسته ای داشته باشد که می تواند در برخی زمینه ها بر ما اثر بگذارد.»

مجلس نمایندگان و سنای ایالت میسی سیپی هفته گذشته نسخه های مشابهی از قانون منع سرمایه گذاری در ایران را به تصویب رساندند.

نانسی کولینز، یکی از اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان میسی سیپی گفت، نمایندگان تا پیش از رای گیری نمی دانستند که طرح چه تاثیرات احتمالی ای می تواند بر تویوتا داشته باشد.

وی افزود، از آن زمان به بعد وی با مسئولان ایالتی و تجاری به منظور نرم تر کردن ادبیات این طرح و حمایت از شرکت هایی نظیر تویوتا همکاری کرده است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن