اخبار نساجی

ايران از واردات بنزين سوپر بي‌نياز مي‌شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سر انجام با بهره‌برداري از فاز اول طرح بنزين‌سازي(كت‌كراكر) پالايشگاه آبادان كه به گفته مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي در نيمه شعبان صورت مي‌گيرد، واردات بنزين سوپر به كشور متوقف مي‌شود.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فاز اول طرح بنزين‌سازي پالايشگاه آبادان كه قرار بود كشور را از واردات بنزين سوپر بي‌نياز كند، سوم خرداد ماه امسال در زمان بهره‌برداري از آن توسط رييس جمهور دچار حادثه شده بود.
دليل اين آتش‌سوزي از سوي مديريت بهداشت، ايمني و محيط زيست (HSE) شركت ملي پالايش و پخش، عدم كارآيي يكي از پمپ‌ها بود كه منجر به تخليه مواد نفتي سبك از مسير تعبيه شده به سمت مسير محوطه شد و در اثر اين اقدام نيز به طور طبيعي گازهاي قابل اشتعال توليد شده به دليل سايش يا جرقه‌اي در آن لحظه حادثه مورد نظر را رقم زد. اين حادثه يك كشته و حدوو ۲۴ زخمي بر جاي گذشت.

به گفته علي‌رضا ضيغمي- مدير عامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران،۱۴ تير ماه مصادف با سوم شعبان- ميلاد امام حسين(ع)- واحد آسيب ديده با انجام تعمييرات مورد نياز و بعد از ۵۵ روز به صورت آزمايشي به بهره‌برداري ‌رسيد.

حال با افتتاح فاز اول طرح بنزين‌سازي پالايشگاه آبادان در ۲۶ تيرماه، چهار ميليون و ۲۰۰ هزار ليتر به ظرفيت توليد بنزين اين پالايشگاه افزوده مي‌شود و با اين افزايش، توليد بنزين در اين پالايشگاه به حدود ۱۲ ميليون ليتر در روز مي‌رسد.
طرح بنزين‌سازي پالايشگاه آبادان بخشي از پروژه طرح توسعه اين پالايشگاه است كه با بهره‌برداري كامل از آن ۶ ميليون ليتر به ظرفيت توليد بنزين سوپر كشور افزوده و كشور از واردات بنزين سوپر بي‌نياز مي شود.
به گفته سيد محسن قمصري – مدير امور بين‌الملل شركت ملي نفت ايران، اگر چه ايران واردات بنزين ندارد، اما در حال حاضر بنزين سوپر را براي اصلاح اكتان بنزين وارد مي‌كند.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش ايسنا، علاوه بر توليد بنزين سوپر، ۴۳۴ تن گاز مايع، ۲۵۰ تن پروپيلن جهت تحويل به بخش خصوصي، ۳۳۰ تن گاز به عنوان خوراك پتروشيمي و ۱۰۰ تن گوگرد در روز از محصولات مهم ديگري است كه با افتتاح اين فاز توليد آن آغاز مي شود؛ ضمن آنكه نفت كوره پالايشگاه به منظور توليد محصولات پرارزش به ميزان ۲۵ درصد كاهش مي يابد.
انتهاي پيام

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن