گزارش نمایشگاه ها

اولين نمايشگاه منسوجات خانگي، مبلمان ، دکوراسيون ، تجهيزات آشپزخانه و نور نجف – عراق

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نجف به عنوان يک شهر مذهبي مسلمانان و شهري که امامان معصوم زيادي را از جمله حضرت علي (ع) در خود جاي داده است امروزه در حال تبديل شدن به يکي از شهرهاي مهم اقتصادي عراق است.

نجف داراي ۵۶۰ هزار نفر جمعيت است و در فاصله ۱۶۰ کيلومتري جنوب بغداد  قرار دارد .امروزه نجف با برگشتن امنيت تبديل به يکي از شهرهاي مهم عراق شده است. در حال حاضر۸/۳۸ ميليارد دلار در نجف سرمايه گذاري از طرف شرکت هاي خصوصي و دولتي گرفته  که هسته اصلي اين سرمايه گذاري ها به ساخت هتلهاي لوکس و بيش از ۲۰۰ هزار واحد مسکوني در نجف منعطف شده است. در حال حاضر شرايط خوبي بر اين شهر حاکم است و طبق گفته  تجار هيچ گاه تجارت در اين شهر اين قدر آسان نبوده است.

همچنين پروژه ۵۵ ميليون دلاري فرودگاه جنوبي شهر نويد روزهاي خوشي را در آينده خواهد داد . طبق گفته يکي از مسئولان عراق در دو ماه گذشته تنها ۱۱۰۰۰ زائر به اين شهر آمده اند. نجف داراي ۴۰۰۰ دانشجو،۱۳۵ مدرسه ابتدايي و ۷ هنرستان است. با اين توضيحات بدون شک بازار عراق بازاري فوق العاده و رو به رشد براي کالاهاي کشورهاي منطقه به ويژه همسايگان عراق است. در حال حاضر نيز تجار ايراني کالاهاي زيادي را به اين کشور صادر ميکنند اما در اينجا اين سوال مطرح ميشود که آيا سرنوشت بازار عراق براي ايراني ها به سرنوشت بازارهاي آسياي ميانه تبديل ميشود يا خير ! شنيده هاي کم و بيش مستندي که از برخورد عراقي ها با کالاهاي ايراني به گوش ميرسد چندان خوشايند نيست. هرچند که تجار ايراني درخواست عراقي ها براي کالاي ارزان را توجيه مناسبي براي صادرات کالاهاي بي کيفيت ميدانند اما اين امر آينده بازار عراق را به خطر مياندازد . فراموش نکنيم که براي حضور موثر در بازار عراق رقباي سختي مانند ترکيه، سوريه، آمريکا، عربستان، امارات متحده عربي ،چين و … را نيز پيش رو داريم.‏

hinza chemical تبلیغات

هزينه اجاره غرفه در اين نمايشگاه هر متر ۲۰۰ يورو ميباشد.‏
هزينه غرفه سازي براي هر متر مربع ۱۵ يورو و هزينه ي ثبت نام ۵۰  يورو ميباشد.
نمايشگاه در تاريخ ۲ الي ۵ اکتبر ۲۰۱۰ (۱۰ الي ۱۳ مهر ماه ۸۹ ) در مرکز بين المللي نمايشگاه هاي نجف برگزار خواهد شد.

 

‏ لطفا نظرات و پيشنهادات و يا مطالب خود را براي ما ارسال كنيد.  ‏ info@kohanjournal.com

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن