مقالات

البسه هاي‎ ‎الکترونيکي قابل پوشش

البسه هاي الکترونيکي قابل پوشش که به نوعي در زمره البسه هوشمند قرار‎ ‎مي گيرند، در سالهاي اخير مفبوليت قابل توجهي يافته اند. نسل جديدي از اين البسه‎ ‎هاي الکترونيکي فابل پوشش توسط شرکت اونيل در سال ۲۰۰۶ به بازار عرضه شدند.

در اين‎ ‎نسل از البسه هوشمند قطعات مجزاي الکترونيکي با البسه و پوشاک معمولي براي تامين‎ ‎منظوري خاص يکسان سازي مي شوند. در اين صورت ميتوان انواع سنسور ، کليد، دوربين ،‎ ‎بلندگو، ميکروفن و ساير قطعات الکترونيکي را در داخل پوشاک نساجي جاسازي نمود‎. ‎استفاده هاي زيادي در مشاغل خدماتي و صنعت براي اين گونه پوشاک قابل تصور است. با‎ ‎توجه به ماهيت غير انعطاف برخي از قطعات الکترونيک سعي شده است که با مينياتوري‎ ‎کردن اين قطعات ، پوشاک تهيه شده راحت و براي استفاده کننده مزاحمتي ايجاد نکند‎. ‎ضمن اينکه قابليت اطمينان بالايي داشته باشد
در لباس الکترونيکي که شرکت اونيل به بازار عرضه‏‎ ‎داشته است، علاوه بر يک دستگاه تلفن موبايل ، يک گوشي و ميکروفن و دستگاه ام پي تري‎ ‎پلير ، يک صفحه کليد فابل لمس ضد آب بر روي آستين لباس نصب شده است که فشار بروي هر‎ ‎يک از شاسي هاي آن منجر به انجام وظيفه اي خاص مي شود.ضمنا بر روي لباس يک دستگاه‎ ‎جي پي اس نصب شده است که امکان ارسال سيگنال هاي جي پي اس را تضمين مي کند. با توجه‎ ‎به رويکرد روزافزون به متحد سازي قطعات الکترونيکي با ا لبسه نساجي در آينده شاهد‎ ‎پيشرفتهاي بيشتري در اين زمينه خواهيم بود.

———————————————————————————–

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : رونق صنعت فرش ماشینی و پدیده هایپرمارکتهای فرش

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن