اخبار نساجی

اقلام پر مصرف اولویت طرح ویژه نظارتی نوروز ۹۱

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

اقلام پر مصرف اولویت طرح ویژه نظارتی نوروز 91

تهران – معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان گفت : در طرح ویژه نظارتی كه برای ایام پایانی سال اجرا می شود، اولویت ها شامل اقلام پر مصرف این ایام نظیر آجیل و خشكبار، لبنیات، خواربار و شیرینی جات، انواع پروتئینی، قند و شكر،روغن ،برنج را لحاظ می كنیم.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از شبكه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (‌شاتا) ، ‘جواد تقوی‘، از دیگر اقلام پر مصرف و مشمول اولویت بازرسی و نظارت در این ایام را البسه، پوشاك، كیف و كفش نام برد و افزود : در طرح ویژه به خصوص انبارها ، سردخانه ها و میادین میوه تره بار و نمایشگاه های عرضه مستقیم كالا بازرسی می شوند.

وی اضافه كرد : انبارها و سردخانه ها به دلیل گزارشات رسیده مبنی بر امتناع برخی از عرضه كنندگان از عرضه كالا به منظور تغییر قیمت ها باید حتما موجودی خود را در سیستم بازرسی و نظارت ثبت كنند.

تقوی تصریح كرد : در ایام پایانی سال اقلامی مثل شوینده ها ، قند و شكر ، روغن و مواد غذایی نباید در انبارها بلوكه شود و ماندگاری بیش از حد داشته باشد و بلافاصله باید به مردم عرضه شود.

وی افزود: در بخش خدمات هم شركت های مسافربری اماكن مذهبی اقامتی، سیاحتی و رستوران ها و … در پوشش نظارتی قرار می‌گیرند.

تقوی با تاكید بر نظارت بر كیفیت، قیمت و تامین سبد تقاضای میوه مردم در این ایام ، نظارت بر كیفیت اجناس ارائه شده درنمایشگاه های بهاره ، الزام برچسب قیمت و فاكتور و استفاده ازتوان اتحادیه ها ، گفت: اتحادیه های فروش فوق العاده حتما باید مجوز داشته باشند .

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت در زمینه چگونگی برخورد با متخلفان تصریح كرد: برخورد با متخلف در مرحله نهایی است اما سوء استفاده كنندگان از فضای موجود مورد پیگرد قرار می گیرند و در پایان سال پرونده های این ایام باید خارج از نوبت بررسی و در صورت صدور رای به سرعت نیز اجرای احكام صورت بگیرد.

به اعتقاد وی برای تاثیر گذاری بیشتر ، واحد صنفی متخلفانی كه در تخلفشان تكرارمشاهده می شود باید پلمپ شود.

تقوی با تاكید برهمكاری نیروی انتظامی در این زمینه، اضافه كرد: این همكاری و هماهنگی با سایر دستگاه های مرتبط به خصوص استانداری ها ، فرمانداری ها ، ائمه جمعه و جماعات ، سازمان تعزیرات حكومتی ، حمل و نقل و پایانه های كشور ، سازمان غذا و دارو و استاندارد در بحث نظارت و بازرسی بسیار لازم و تاثیر گذار است.

وی تصریح كرد : رییس جمهور نیز در جلسه اخیر با استانداران در برنامه های پایانی سال بر نظارت و كنترل بازار و استفاده از همه ظرفیتهای استان تاكید كرد.

استفاده از نیروهای ناظر افتخاری برای بازرسی محسوس و نامحسوس ، استفاده از ظرفیت تشكل ها ، نیروهای مردمی ودستگاه های نظارتی استان ها و نیز انجمن های استانی حمایت از حقوق مصرف كننده از دیگر مواردی بود كه معاون سازمان حمایت مصرف كننده و تولید كننده در اجرای طرح ویژه نظارتی ایام پایانی سال به آنها اشاره كرد.

به گفته ی وی، سامانه ۱۲۴ جدا از سامانه شكایتی ، حلقه وصل بامردم به شمار می رود و باید در حوزه صنعت ، معدن و تجارت بتواند پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن