اخبار فرش ماشینی

افزایش ۷۶ درصدی درآمد گمرک اصفهان

مدیر کل گمرک اصفهان از افزایش ۷۶ درصدی درآمد گمرک در چهار ماهه امسال خبرداد.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران اصفهان اسداله احمدی ونهری گفت: در چهار ماهه سال ۹۲ افزون بر ۲۱۵ میلیارد و ۷۰ میلیون ریال حقوق ورودی اخذ و به خزانه واریز شده است که این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۶ درصد رشد داشته است .

وی خاطرنشان کرد:گمرك اصفهان درچهار ماهه سال ۱۳۹۲تشريفات صادرات ۷۰۸ هزار و ۶۲۳ تن كالا به ارزش ۳۸۴ ميليون و ۹۳۳ هزار دلار انجام داده است.كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزن ۵۸ درصد افزايشو از حيث ارزش ۲۳ درصدکاهش داشته است .

احمدی ونهری اذعان داشت : بخش صنعتي و شيميايي با اختصاص ۹۸درصداز وزن و ۹۳درصد از ارزش ، بيشترين سهم رادراين مدتداشته است.

مدیر کل گمرک اصفهان اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۲۶۱ تن محصولاتكشاورزي و غذايي به ارزش افزون بر ۲۲ ميليون و ۶۱۵ هزار دلار طي چهار ماهه ابتداي امسال از گمركات استان اصفهان صادر گرديده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از حيث وزن ۱۴ درصد کاهش و از نظر ارزش ۵ درصد رشد داشته است.

اسداله احمدی ونهری گفت: صادرات اداره كل گمرك استان اصفهان در چهار ماهه ۱۳۹۲را شامل۴۶۵ نوع كالابه ۵۰ كشور جهان بودهو افغانستان با وارد کردن ۱۴۱ ميليون و ۴۰۶ هزار دلار كالا از طريق گمرك استان جايگاه اول رابه خود اختصاص داده و عراق با وارد كردن ۱۲۷ ميليون و ۸۰۱ هزار دلار در مكان دوم و پاکستان با ۳۷ ميليون و ۲۲۰ هزار دلار در جايگاه سوم قرار دارد .

وی در خصوص مهمترین کالاهای صادراتی از گمرک اصفهان بیان داشت: آهن آلات و فولادبا ۸۹ ميليون و ۴۹۰ هزار دلار، سوختهای معدنی با ۸۹ ميليون و ۲۵۹ هزار دلار و فرش ماشینی با ۴۸ میلیون و ۶۶۳ هزار دلار عمده ترين اقلام صادراتي گمركات استان اصفهان بوده است

مدیر کل گمرک اصفهان در خصوص مبارزه با قاچاق کالا اظهار داشت : در چهار ماهه سال جاری ۲۹۱ فقره پرونده مظنون بهقاچاق با ارزش ۳۳ ميليارد و ۸۷۰ ميليون ريال در واحد قضايي گمرك اصفهان تشكيل گرديده است كه از حيث تعداد ۹درصد کاهش و از نظر ارزش ۱۶درصدکاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن