اخبار فرش ماشینی

افزايش چشمگير چکهاي برگشتي/ آثار تحريم را ناديده نگيريم ، مديريت کنيم‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

‎رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران با اشاره به افزايش چشمگير چکهاي برگشتي گفت: اين موضوع نشان مي دهد که اقتصاد کشور در مسير مطلوب قرار ندارد.‏‎ ‎

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نهاونديان امروز در يک نشست خبري با خبرنگاران‎ ‎گفت: وظيفه ما نسبت به وضعيت فعلي که تحريمها پيش روي اقتصاد ايران قرار‎ ‎داده است، تلاش براي رفع مشکلات است، البته قبول تحريم به معناي قبول‎ ‎سياست تحميل انزواي ايران از سوي دشمن نيست، بلکه بايد براي رفع تحريم و‎ ‎آثار آن تلاش کنيم‎. ‎رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران افزود: بنابراين مهم آن است‏‎ ‎که بدون اينکه جملاتي را به زبان آوريم که بدخواهان ايران را از اين تصور‎ ‎شاد کند که تيرشان به هدف خورده است، بايد براي کمک به فعالان اقتصادي در‎ ‎عبور از شرايط تحريم کمک کنيم‎.

وي تصريح کرد: نبايد کاري کرد که دشمنان فکر کنند که با تحريم‎ ‎اقتصادي، به مقصود سياسي خود رسيده اند، البته نبايد تحريم و آثار آن را‎ ‎نيز ناديده انگاشت؛ به اين معنا که در بحث هجمه و صدماتي که تحريم دارد،‎ ‎نفي آثار منفي يا انکار آن وظيفه اصلي ما نيست، بلکه بايد اولا با شناخت‎ ‎کامل آثار تحريم کمک به رفع آن کنيم، ثانيا براي گسترش آگاهي جهاني در‎ ‎اينکه تحريم اقتصادي روش بدي است، تلاش نمائيم‎. ‎نهاونديان با تاکيد بر ضرورت رعايت اخلاق کسب و کار از سوي کسبه و‎ ‎فعالان اقتصادي کشور گفت: در عين حالي که بايد بر روي پيشرفت تکنولوژي کسب‎ ‎و کار و استفاده از فناوري هاي نوين و بهبود تجاري و تسهيل آن کار کنيم،‎ ‎بايد اخلاق کسب و کار را نيز مدنظر داشته باشيم‎.

وي افزود: کاهش سرمايه و اعتماد اجتماعي مسائل مهم امروز اقتصاد ايران‎ ‎هستند، اينکه رقم چکهاي برگشتي مرتبا در حال افزايش باشد، زنگ هشداري به‎ ‎شمار مي رود و نشان مي دهد که وضع اقتصادي کشور در مسير مطلوب قرار ندارد،‏‎ ‎البته از سوي ديگر نشان مي دهد که التزام و الزام اخلاقي در کسب و کار هم‎ ‎رعايت نمي شود، چرا که فردي که چک دريافت مي کند، متعهد نسبت به کسي است‎ ‎که چک را به عنوان پول در اختيارش گذاشته است. اينکه قبح چک برگشتي از بين‎ ‎رود، بسيار بد است‎. ‎رئيس پارلمان بخش خصوصي از برگزاري جشن ۱۳۰ سالگي اتاق بازرگاني در دي ماه امسال خبر داد‎.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن