اخبار نساجی

افتتاح بخشی از فاز یك طرح توسعه بندر چابهار در سال آینده

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تین نیوز: مدیركل بنادرو دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت:با اتمام عملیات لایروبی بندر چابهار ساخت سه پست اسكله مربوط به فاز یك طرح توسعه این بندر آغاز می شود.
سیاوش رضوانی حجم عملیات لایروبی پیش بینی شده در طرح توسعه بندر چابهار را ۱۷ میلیون متر مکعب عنوان كرد و اظهار داشت: این بخش از عملیات لایروبی بندر چابهار به منظور آماده سازی عمق این بندر جهت ساخت اسكله از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شدكه تاكنون ۹۲ هزار متر مكعب آن لایروبی شده است.
مدیركل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت:این بخش از عملیات لایروبی طرح توسعه بندر چابهار كه حجم آن ۹۰۰ هزار متر مكعب پیش بینی شده است حدود چهار ماه آینده طول خواهد كشید.
وی با بیان اینكه با اتمام این بخش از عملیات لایروبی بندر چابهار ؛ساخت سه پست اسكله چند منظوره و ترمینال آن در این بندر آغاز خواهد شد افزود: البته همزمان با ساخت این اسكله ها و محوطه آن ،ساخت ترمینال كانتینری مربوط به فاز یك این طرح نیز آغاز خواهد شد.
مدیركل بنادرو دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت:ساخت این سه پست اسكله در خردادماه سال آینده به پایان می رسد كه با این اقدام بخشی از فاز یك طرح توسعه بندر چابهار به بهره برداری خواهد رسید .
رضوانی با اشاره به قرار گرفتن طرح توسعه بندر چابهار در ردیف طرح های مهر ماندگار افزود: البته تحقق این امور تا حد زیادی به تزریق به موقع منابع مالی مورد نیاز این پروژه از محل طرح های مهر ماندگار بستگی دارد.
به گفته رضوانی با منابع مالی كه از محل طرح مهر ماندگار به این پروژه اختصاص می یابد حدود ۹۰ درصد منابع مالی مورد نیاز آن تامین خواهد شد.
وی درباره رقمی كه قرار است از محل طرح های مهر ماندگار به این پروژه اختصاص یابد گفت:هنوز این رقم بطور دقیق مشخص نشده است.
رضوانی حجم سرمایه گذاری سازمان بنادرو دریانوردی در طرح توسعه بندر چابهار را بالغ بر ۹۰ میلیارد تومان عنوان كرد.
به گزارش مانا قرارداد طرح توسعه بندر چابهار در سال ۸۶ بین قرارگاه خاتم الانبیا و سازمان بنادرو دریانوردی امضا شد.
عملیات اجرایی این طرح رسما از سال ۸۷ آغاز شد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن