اخبار فرش ماشینی

اعتصاب سراسري كارگران صنعت نساجي پاكستان ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

هزاران نفر از كارگران صنعت نساجي پاكستان در خيابانهاي شهر فيصل آباد و ساير شهرهاي اين كشور راهپيمايي اعتراض آميز كردند.
به نقل از روزنامه وال استريت ژورنال ، كارگران معترض خواستار جلوگيري از صادرات بي رويه پنبه در شرايطي شدند كه بازارهاي جهاني با كمبود پنبه روبرو است و بسياري از كارخانه هاي نساجي در آستانه ورشكستگي قرار دارند .
پليس پنجاب تعداد افراد شركت كننده در اين راهپيمايي را بيش از ۵۰ هزار نفر اعلام كردند . ايالت پنجاب قلب صنعت نساجي پاكستان به شمار مي رود . در شهر كراچي نيز بيش از ۵ هزار نفر راهپيمايي كردند .

تظاهر كندگان خواستار توقف و ممنوعيت دو ماهه صادرات پنبه و حمايت بيشتر دولت از صنعت نساجي هستند . بسياري از واحدهاي نساجي پاكستان تعطيل شده و تعداد زيادي از آنها نيز به علت افزايش ۱۰۰ درصدي قيمت نخ و الياف زير ظرفيت واقعي خود فعاليت مي كنند .

محسن ايوب ميرزا يك صنعتگر نساجي در شهر كراچي در اين باره گفت ، دولت بايد هر چه سريعتر صادرات نخ و پنبه را متوقف كند . ۲۰ تا ۳۰ توليد كننده بزرگ نخ و پنبه در پاكستان با افزايش صادرات به چين سود كلاني به دست مي اورند . اين در حالي است كه بازار داخلي پاكستان به شدت با كمبود نخ و پنبه روبرو است .
صنعت نساجي نقش مهمي در اقتصاد پاكستان دارد . اين صنعت ۵۵ درصد كل صادرات ۲۰ ميليارد دلاري پاكستان را تشكيل مي دهد و براي ۱۷ ميليون نفر اشتغال ايجاد كرده است .
تنها در شهر فيصل آباد ۶۰۰ هزار نفر در بخش نساجي فعاليت مي كنند . پيش بيني مي شود رشد اقتصادي پاكستان امسال به ۲ تا ۳ درصد برسد ولي در صورت تشديد مشكلات صنعت نساجي اين رقم كاهش خواهد يافت .
كاهش شديد توليد پنبه در آمريكا و چين موجب كاهش شديد عرضه در بازارهاي جهاني شده است . وزارت كشاورزي آمريكا پيش بيني كرد تقاضاي جهاني پنبه امسال به بيش از ۱۱۵٫۹ ميليون تن خواهد رسيد در حالي كه ميزان توليد آن امسال به كمتر از ۱۰۲٫۹ ميليون تن خواهد رسيد .  

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن