اخبار نساجی

اطلاعات واحدهای تولیدی یكپارچه شد

 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: اطلاعات مربوط به واحدهای تولیدی در وزارتخانه یکپارچه شده و ما در عرض چند ثانیه می‌توانیم از طریق وب، اطلاعات مربوط به فعالیت واحدها، پیشرفت فیزیکی و برخی موارد دیگر را به سیستم بانکی اعلام کنیم.

رضا فاطمی‌امین با اشاره به این‌كه واحدهای تولیدی مجبورند برای دریافت تسهیلات بانکی از مراکز مختلف مانند سیستم بانکی، بیمه و سازمان امور مالیاتی استعلام كنند كه این كار نیز بسیار زمان‌بر است، افزود: بانک مرکزی از اقدامات و پیشنهادات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای كاهش این مدت استقبال كرده كه در حال هماهنگیهای لازم در این زمینه با یكدیگر هستیم.

وی توضیح داد: تاکنون اطلاعات واحدهای تولیدی مانند جواز تاسیس و پروانه بهره‌برداری به صورت کاغذی منتشر می‌شد، اما به اعتقاد ما بانک مرکزی نباید به این کاغذها اکتفا کند، زیرا ممکن است مهلت آن گذشته باشد و یا واحد غیرفعال شده باشد اما واحد تولیدی با استفاده از آن کاغذ بتواند از سیستم بانکی وام دریافت کند.

معاون برنامه‌ریزی وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین با اشاره به رقم ۵۴ هزار میلیارد تومانی مطالبات معوق بانکی اظهار كرد: البته از هر ۱۵ هزار جواز تاسیس صنعتی که در هر سال صادر می شود، کمتر از ۲۰۰ مورد مشکل‌دار هستند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن