اخبار نساجی

اشتیاق سازمان‌های دولتی برای خرید صنایع دستی

 

تهران- مدیرعامل اتحادیه سراسری صنایع دستی كشور از خرید آثار صنایع دستی توسط بعضی از سازمان ها و نهادهای دولتی خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی اتاق تعاون ایران،’منوچهر عبدلی’ افزود: بر اساس بند ۱۱۹ قانون بودجه سال ۱۳۹۰ ، تمامی سازمان‌ها و نهادهای دولتی می‌توانند یك دهم درصد از اعتبارات عمرانی خود را به خرید صنایع دستی و آثار هنری اختصاص دهند.

وی با تاكید بر اینكه این قانون در آذرماه سال گذشته با دستور معاون اول رییس جمهوری به تمام سازمان‌های دولتی ابلاغ شد، تاكید كرد: متاسفانه تا اوایل امسال برخی از سازمان ها به این موضوع توجه نمی كردند.

عبدلی ادامه داد: خرید محصولات صنایع دستی می‌تواند به اقتصاد ضعیف بخش هنرهای سنتی و صنایع دستی، همچنین فرهنگ استفاده از تولید ملی و داخلی كمك قابل توجهی كند.

عبدلی با اشاره به اینكه با توجه ویژه و دستور رییس جمهور، مهلت بازگشت بودجه عمرانی تا پایان شهریور ماه تمدید شده است، اظهار داشت: این موضوع توسط شورای نگهبان نیز به تصویب رسید و در حال حاضر فرصت برای خرید آثار صنایع دستی هموار شده است.

وی یادآور شد: برخی از سازمان های دولتی از جمله دیوان عدالت اداری، مركز آمار ایران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع در دو هفته گذشته اقدام به خرید صنایع دستی كرده اند و امیدواریم سایر سازمان ها نیز این موضوع را در سازمانهای تابعه خود پیگیری كنند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن