اخبار نساجی

ارزش گمركی ۱۸۰۰ قلم كالای صادراتی تعیین شد

 

مدیركل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمرك ایران از تعیین ارزش گمركی حدود ۱۸۰۰ قلم كالای صادراتی خبر داد.

رسول كوهستانی پزوه مدیركل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمركی گمرك جمهوری اسلامی ایران با اعلام این مطلب گفت: از زمان واگذاری مسئولیت تعیین ارزش كالاهای صادراتی به گمرك (دی ماه سال ۹۱) تاكنون یك‌هزار و ۷۵۹ قلم كالای صادراتی از سوی كارگروه تعیین ارزش گمركی ارزش‌گذاری و به گمركات اجرایی ابلاغ شده است.

وی، به روز‌رسانی و تعیین دقیق ارزش كالاهای صادراتی را از مهمترین وظایف كارگروه تعیین ارزش گمركی دانست و با اشاره به تصویب و ابلاغ شیوه‌نامه كاری این كارگروه اظهار داشت: اتحادیه‌ها، تشكل‌ها و انجمن‌های تخصصی مربوط و صادركنندگان می‌توانند با تكمیل فرم‌های مربوط و ارائه مدارك و مستندات، به‌روزرسانی و تعیین ارزش كالاهای صادراتی خود را درخواست کنند.

كوهستانی تصریح كرد: اعلام قیمت‌های عمده فروشی كالا در بازار داخلی، قیمت‌های بین‌المللی كالا به همراه مستندات مربوط از جمله مدارك و مستندات موردنیاز در تعیین ارزش گمركی كالاهای صادراتی است.

مدیركل دفتر بررسی و تعیین ارزش گمركی با تشریح نحوه ارزش‌گذاری گروه‌های مختلف كالایی از جمله محصولات صنعتی، نفتی، پتروشیمیایی، غذایی، خدمات فنی و مهندسی و… تأكید كرد، در حال حاضر ارزش انواع ماكارونی، سالامبور و وت‌بلو و فرش ماشینی به‌روزرسانی و تعیین ارزش شده است.

كوهستانی یادآور شد: فایل جدید ارزش كالاهای صادراتی (۶/۷/۹۲) از طریق پرتال گمرك جهت گمركات اجرایی و صادركنندگان قابل دسترسی و بهره‌برداری است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن