اخبار فرش ماشینی

ارزش منسوجات بي بافت اروپا در سال ۲۰۰۶

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

طبق گزارشات انجمن بين المللي منسوجات بي بافت و صنايع مرتبط (EDANA)، رشد منسوجات بي بافت در اروپا در سال ۲۰۰۵ ، ۵% برابر ۱۴۰۳۰۰۰ تن بوده است كه اين ميزان در سال ۲۰۰۶ به ۶٫۵% معادل ۱۴۹۴۰۰۰ رسيد. مي توان گفت قيمت اين نوع منسوجات  در سال هاي ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ به طور متوسط ۳% افزايش داشته و از كيلوگرمي ۳٫۳۳ يورو به ۳٫۴۳ يورو رسيد.

 در سال ۲۰۰۶ حجم معاملات اروپا در اين بخش حدود ۵٫۱۲۴ ميليون يورو گزارش شده است.
فرآيندهاي باندينگ در منسوجات بي بافت drylaid روز به روز تنوع بيشتري مي يابند. در سال ۲۰۰۶ فرآيندهاي سوزن زني با رشد ۱۳٫۸% بيشترين رشد را داشته، و افزايش فرآيندهاي hydroentanglement نيز با رشد بيش از ۶% قابل توجه بوده است. منسوجات بي بافت با بنيان پليمري (Spunmelt) ميزان رشدي بيش از ۱۰% داشته اند، و توليدات Airlaid‌در مقايسه با سال ۲۰۰۵ عمدتاً به دليل افزايش مصارف بهداشتي آنها، رشد ناچيزي دارا بوده اند.
رشد مصارف بهداشتي در منسوجات بي بافت ۵٫۴% در سال ۲۰۰۶ بوده و امروزه عمده ترين كاربرد منسوجات بي بافت با سهم ۳۳% (معادل ۴۹۷۹۰۰ تن) در مصارف بهداشتي است. در سال ۲۰۰۶ بيشترين رشد منسوجات بي بافت به بخش پوشاك با ۱۴٫۴% (۱۳٫۸% در البسه محافظتي و دستمال شخصي) و بعد از آن به كاربردهاي آنها در فيليتراسيون مايعات با ۱۲٫۲%  و سپس به مصارف در ژئوتكستايل با ۱۱٫۴% اختصاص داشته است كه اين آمارها توضيح روشني از رشد روزافزون و تنوع بيشتر در كاربرد منسوجات بي بافت حتي در بازار كهنه اي همچون اروپا مي باشد.
با توجه به اينكه پلي پروپيلن به فرم هاي گرانول و الياف ۴۸٫۴% (معادل ۷۶۶۲۰۰ تن) از كل مصرف الياف و پليمرها را در منسوجات بي بافت تشكيل مي دهد، مهم ترين پليمري است كه در توليد اين نوع منسوجات در اروپا به كار مي رود. البته بيشترين ميزان رشد در اين زمينه را خمير چوب با رشد ۱۲٫۱ درصدي دارد.
در سال ۲۰۰۶، تعادل بيشتري بين صادرات و واردات كالاهاي بي بافت اروپا به وجود آمد و ۲۷ كشور عضو اتحاديه جمعاً ۲۱۵۵۵۴ تن صادرات منسوجات بي بافت با ارزش ۹۲۸ ميليون يورو داشته اند كه در مقايسه با ۱۹۳۷۱۶ تن در سال ۲۰۰۵، ۱۱٫۳۵% در حجم صادرات و ۱۴٫۴% در ارزش صادرات افزايش داشته است. همچنين ميزان مبادلات منسوجات بي بافت در اروپا با ارزش ۴۰۰ ميليون يورو بيش از ۳۰% حجم مبادلات تجاري صنايع نساجي اين قاره بوده است. 

hinza chemical تبلیغات

 

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن