اخبار نساجی

اختصاص ۳ میلیارد دلار وام بانک توسعه اسلامی به طرح‌های اقتصادی ایران

 

اختصاص 3 میلیارد دلار وام بانک توسعه اسلامی به طرح‌های اقتصادی ایران

    وزیر امور اقتصادی و دارایی از اختصاص ۳ میلیارد دلار از منابع بانک توسعه اسلامی به طرح های اقتصادی کشورمان خبر داد و گفت: سرمایه ایران در این بانک از یک میلیارد دینار اسلامی به ۴ میلیارد افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی طیب نیا كه به عنوان نماينده ايران در اجلاس وزراي اقتصاد بانک توسعه اسلامي در اين نشست شركت كرده با بيان اينكه ايران قصد دارد ۳ ميليارد دلار از منابع بانک توسعه اسلامي را براي طرح هاي اقتصادي خود هزينه كند گفت: كشورمان در گذشته ۶ ميليارد دلار از منابع اين بانک را در طرح ها و پروژه هاي مختلف اقتصادي استفاده كرده است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطر نشان كرد: بانک توسعه اسلامي علاوه بر كمک هاي مالي به شكل هاي گوناگون، شركت در سرمايه گذاري هاي مشترک و اعطاي وام جهت پروژه هاي توليدي و كارآفريني به كشورهاي عضو را نيز در برنامه هاي خود دارد.

طيب نيا افزود: ارائه كمک هاي فني به كشورهاي عضو و تسهيلات آموزش به افراد فعال در توسعه اين كشورها از ديگر فعاليت هاي بانک توسعه اسلامي است. وی همچنین از تصويب طرح افزايش سرمايه ايران در بانک توسعه اسلامي از يک ميليارد دينار اسلامي به ۴ ميليارد خبر داد.

وی افزود: طرح افزايش سرمايه ايران در بانک توسعه اسلامي كه در دولت به تصويب رسيد در مجلس شوراي اسلامي در حال بررسي است. گفتني است، ايران يكي از ۵۶ عضو بانک توسعه اسلامي است كه دفتر اصلي آن در جده عربستان قرار دارد.

علاوه بر دفتر اصلي، ۴ دفتر منطقه اي در رباط مراكش، كوالالامپور مالزي، آلماتي قزاقستان و داكار سنگال براي پيشبرد اهداف منطقه اي اين بانک فعاليت مي كنند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن