اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادي : رشد اقتصادي صفر درصدي کشورهاي عربي

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

موسسه ماليه بين الملل موسوم به آي آي اف در تازه ترين گزارش خود اعلام کرد ، بحران مالي اخير موجب شد، متوسط رشد اقتصادي کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس در سال ۲۰۰۹ به صفر برسد. ‏
به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران (‏econews.ir‏)، اين موسسه در ادامه پيش بيني کرد؛ رشد اقتصادي کشورهاي منطقه طي سال جاري ميلادي به ۴/۴درصد و سال ۲۰۱۱ به بيش از ۷/۴ درصد خواهد رسيد.  بر اساس اين گزارش، افزايش نسبي قيمت نفت از اواسط سال ۲۰۰۹ تاثير زيادي در افزايش رشد اقتصادي کشورهاي نفت خيز عربي در سال ۲۰۱۰ خواهد داشت .  بر اين اساس قطر با ۹/۱۳ درصد بيشترين رشد اقتصادي را در بين کشورهاي شوراي همکاري خليج فارس در سال ۲۰۱۰ خواهد داشت.
رشد اقتصادي اين کشور طي سال ۲۰۱۱ نيز به ۲/۱۰ درصد خواهد رسيد.

رشد صنعت نفت و گاز اين کشور به علت افزايش توليد گاز طبيعي امسال به بيش از ۲۲ درصد خواهد رسيد . رشد اقتصادي امارات طي سال ۲۰۱۰ به کمتر از ۲ درصد و سال ۲۰۱۱ به کمتر از ۱/۳ درصد خواهد رسيد.‏
البته اگر امارات بتواند بحران بدهي را با موفقيت پشت سر بگذارد رشد اقتصادي اين کشور به ترتيب به ۷/۲ و ۲/۴ درصد خواهد رسيد .
رشد اقتصادي دوبي پس از افت ۵/۳ درصدي در سال ۲۰۰۹ امسال نيز بيش از ۷/۰ درصد کاهش خواهد يافت . به اعتقاد کارشناسان اقتصادي آينده رشد و رونق اقتصادي دوبي و امارات بستگي به نحوه مديريت بحران بدهي ها خواهد داشت .
ميزان بدهي هاي دوبي به بيش از ۸۰ تا ۱۰۰ ميليارد دلار رسيده ولي برخي کارشناسان مالي اين رقم را تا ۱۷۰ ميليارد دلار برآورد مي کنند.
بر اساس اين گزارش رشد اقتصادي عربستان در سال ۲۰۱۰ به ۴/۳ درصد و در سال ۲۰۱۱ به ۴ درصد خواهد رسيد .
توليد نفت عربستان تا سال ۲۰۱۲ ميلادي به بيش از ۱۵ ميليون بشکه در روز افزايش خواهد يافت . رشد اقتصادي کويت نيز در سال ۲۰۱۰ به ۲/۳ درصد و سال ۲۰۱۱ به ۵/۴ درصد خواهد رسيد. رشد اقتصادي عمان نيز از ۸/۷ درصد در سال ۲۰۱۰ به کمتر از ۵ درصد در سال ۲۰۱۱ خواهد رسيد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن