اخبار نساجی

آموزش بايد موجب اشتغالزايي شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

قم- رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: آموزش بايد بگونه اي باشد كه بستر مناسبي براي اشتغالزايي ايجاد كند.

به گزاش ايرنا، ‘علي لاريجاني’ روز پنج شنبه در ديدار با مسوولان فني و حرفه اي قم، افزود: سازمان هاي متولي آموزش بايد حرفه ها را بر اساس نيازسنجي و مطابق با فناوري هاي روز توسعه دهند.
وي ، حرفه هاي صنعت، اتومبيل سازي، گردشگري و دامپروري را از جمله آموزش هاي مورد نياز دانست و افزود: امروز آموزش هاي تكنيكي و به روز در جهت توسعه و پيشرفت كشور نياز است.

نماينده قم در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: بطور مثال آموزش توسعه توريسم زيارتي، درآمدزايي و اشتغالزايي بالايي به همراه دارد و مي توان با هزينه كم و ايجاد اماكن اقامتي، مدت توقف مسافران را افزايش داد.
وي اضافه كرد: متاسفانه آموزش هاي دانشگاهي نتوانسته است بستر مناسب براي اشتغالزايي ايجاد كند و خروجي دانشگاه مناسب با نياز جامعه نيست، بطوريكه دانشجويان پس از گرفتن مدرك دانشگاهي وارد بازار آزاد مي شوند.
لاريجاني اظهار اميدواري كرد: سازمان فني و حرفه اي با همكاري بخش خصوصي بتواند نيروي كار را با نيازسنجي و برنامه ريزي بر اساس نياز كشور آموزش دهد.
وي خطاب به مسوولان متولي آموزش در كشور، تاكيد كرد: تا جايي كه مي توانيد گرايش به كارگيري بخش خصوصي در آموزش ها را گسترش دهيد.

hinza chemical تبلیغات

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه گفت: هنوز موتور سرمايه گذاري در استان قم فعال نيست و نيازمند همت مسوولان است تا جهش سرمايه گذاري در قم زياد و فضاي كسب و كار تسهيل شود.
در ابتداي اين ديدار ‘احمد عطارنيا’ مديركل فني و حرفه استان قم گزارشي از عملكرد اين اداره كل ارايه كرد

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن