اخبار فرش ماشینی

آمادگی خراسان‌شمالی برای اجرای پایلوت طرح‌های مرکز ملی فرش ایران ‌

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌شمالی گفت: این استان آمادگی برای اجرای پایلوت طرح‌های مرکز ملی فرش ایران را دارد.

hinza chemical تبلیغات

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، یحیی نیکدل در جمع فعالان و مسئولان فرش دستبافت خراسان‌شمالی بیان کرد: خراسان‌شمالی دارای قومیت‌های مختلفی است که در نهایت آرامش کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و این تنوع قومیت‌ها باعث شده تا هنر فرش خراسان‌شمالی نیز به شکل‌های متنوعی خودش را نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ هزار بافنده در خراسان شمالی وجود دارد، افزود: با تمهیداتی که مسئولان ذی‌ربط در خصوص این هنر صنعت می‌اندیشند، انتظار می‌رود تا کمکی برای رونق دوباره فرش استان باشد.

نیکدل خاطرنشان کرد: مهمترین چالشی که فرش خراسان‌شمالی با آن مواجه است بحث تجارت و بازاریابی است و علاوه بر آن ما باید بخش‌های دیگری همچون سلامت بافندگان، محیط کار آنان، بیمه و امکانات لازم را در نظر بگیریم تا این افراد بتوانند بدون دغدغه در این عرصه فعالیت کنند.

وی اظهار کرد: همراهی و تعامل بسیار خوبی بین دستگاه‌ها و اراده جدی برای احیاء صنعت فرش وجود دارد.

نیکدل گفت: شهرک تخصصی فرش دستبافت خراسان شمالی با اختصاص اعتبار دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل سفر مقام معظم رهبری تاسیس شده ‌است، اما در زمینه زیرساختی نیازمند امکاناتی است که باید به آن توجه شود.

وی بیان کرد: خراسان‌شمالی هیچگونه کمبودی را در خصوص اجرای پایلوت طرح‌های مرکز ملی فرش ایران را احساس نمی‌کند و بستر هرگونه فعالیت برای فرش دستبافت را دارد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن