اخبار فرش ماشینی

آغاز پرداخت تسهیلات ارزی به صنعتگران

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

وزیر صنایع و معادن از آغاز پرداخت تسهیلات ارزی به صنعتگران خبر داد. محرابیان در پایان نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه طرح پرداخت تسهیلات ۵ میلیارد دلاری از محل حساب ذخیره ارزی به صنعتگران تصویب و پس از اصلاح ابلاغ شده است.
محرابیان گفت : صنعتگران دارای شرایط با همکاری تشکل ها ، شناسایی و برای دریافت این تسهیلات به بانک ها معرفی می شوند. وزیر صنایع درباره روند اجرای طرح امایش توسعه صنعتی کشور افزود : ‌بخش اول اجرای این طرح از دو ماه پیش اغاز شده و کلنگ احداث واحدهای صنعتی زیر مجموعه این طرح از اول شهریور به زمین زده شده است. محرابیان گفت : بر اساس برنامه زمانبندی شده ، برخی طرح ها در ۱۲ ماه و برخی در ۲۴ ماه و طرح های بزرگ نیز حداکثر تا ۳۶ ماه به بهره برداری می رسند.

وزیر صنایع و معان با اشاره به اینکه مرحله دوم طرح امایش توسعه صنعتی کشور، ویژه سرمایه گذاران ایرانی خارج از کشور است ، گفت: چگونگی اجرای پروژه ها استخراج شده و قرار است در ۵ نقطه کشور تا دو ماه اینده اجرایی شود. محرابیان افزود : حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای این طرح ها شامل فولاد ؛ آلومینیوم ؛ طرح های پایین دستی پتروشیمی و صنایع انرژی اختصاص یافته است. وی درباره واگذاری ها در وزارت صنایع و معادن گفت : میزان واگذاری در یک سال اخیر حدود ۳۱۰ تا ۳۲۰ درصد ( بیش از سه برابر) رشد نشان می دهد که معادن دو برابر کل واگذاری های وزارت صنایع و معاد ن ازابتدا تا سال گذشته بوده است. وزیر صنایع و معادن همچنین درباره واگذاری ذوب آهن اصفهان گفت : مراحل جذب و پذیرش این شرکت در بورس طی می شودکه پس از پذیرش سهام ان برای فروش عرضه خواهد شد.

(منبع:آفرينش)

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن