اقتصاد و مدیریت

آغاز هفته سرد در فرابورس

 

آغاز هفته سرد در فرابورس

به دنبال افت سنگين شاخص و كاهش نرخ سهام بيشتر شركت‌هاي بورس اوراق بهادار، بازار فرابورس نيز از اين موج نزولي بي‌نصيب نماند و اولين روز كاري هفته را با ركود آغاز كرد.

از سوي ديگر خبر لغو عرضه‌هاي بلوكي توسط سازمان خصوصي‌سازي نيز در اين افت بي‌تاثير نبود؛ به طوري كه انتظار مي‌رفت با سه عرضه بلوكي در طول هفته جاري اشتياق به فرابورس بازگردد، اما مدير بازار فرابورس در گفت‌وگو با خبرنگار ما از لغو اين عرضه‌ها خبر داد.قرار بود روز گذشته بلوك ۱۰۰درصدي سهام توليد نيروي برق سنندج معادل ۲۲۰ ميليون و ۹۷۱ هزار سهم به ارزش پايه هر سهم ۲۴ هزار و ۷۰۴ ريال و به ارزش كل ۵ هزار و ۴۳ ميليارد ريال در بازار سوم فرابورس عرضه شود كه مدير بازار فرابورس علت عدم عرضه مزبور را در نقص مدارك شركت عنوان كرد.

امير هاموني در ادامه افزود: همچنين عرضه‌هاي بلوكي توليد نيروي برق آبادان و پايانه‌ها و مخازن پتروشيمي نيز به علت ناقص بودن مدارك به تعويق افتاده است.قرار بود بلوك‌هاي مزبور به ترتيب در روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاري عرضه شود.هاموني در ادامه خاطرنشان كرد: زمان عرضه مجدد بلوك‌هاي يادشده مشخص نيست و از اين پس تاريخ عرضه‌هاي بلوكي سازمان خصوصي‌سازي توسط فرابورس در نظر و اعلام خواهد شد.با توجه به موارد يادشده، ارزش كل معاملات ديروز با جابه‌جايي ۲۵ ميليون سهم به ۱۴۲ ميليارد ريال رسيد كه ۴ ميليارد ريال از اين رقم مربوط به ارزش معاملات بازار پايه بود.افزون بر اين در بازار روز گذشته بيشتر نمادهاي معامله شده با افت قيمت همراه شدند، به طوري كه ۴۳ نماد كاهش نرخ را به ثبت رساندند و تنها ۴ نماد سرمايه‌گذاري خوارزمي، همكاران سيستم، بانك ايران زمين و افرانت با نوسانات مثبت روبه‌رو شدند. در اين ميان امتيازات تسهيلات بانك مسكن تمامي دوره‌ها نيز با كاهش نرخي در محدوده ۲ درصد به ميانگين قيمت ۶۵ هزار تومان رسيدند. در بازار ابزارهاي نوين مالي نيز اوراق اجاره اميد با مبادلات ۵/۱۰ ميليارد ريالي خود در صدر معاملات قرار گرفت. همچنين در اين بازار ۹/۱۰ ميليارد ريال اوراق مشاركت نارنجستان و ۶/۱۰ ميليارد ريال اوراق اجاره اميد نيز خريد و فروش شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن