اخبار فرش ماشینی

آغاز مرحله جديد مديريت واردات در موسسه استاندارد

معاون برنامه‌ريزي وزارت بازرگاني خبر داد: آغاز مرحله جديد مديريت واردات در موسسه استاندارد
خبرگزاري پانا: معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني با اشاره به اهميت مديريت واردات و قانون ارتقاي کيفي خودرو و ساير توليدات صنعتي، اظهار داشت: استانداردگذاري کالاهاي حساس و ضروري را آغاز شده است.
محمود دودانگه ، با اشاره به ضرورت اجراي طرح مديريت واردات، اظهار داشت: براساس طرح ارتقاي کيفي خودرو و ساير توليدات صنعتي داخلي، وزارت صنايع موظف است نسبت به استانداردگذاري بر روي محصولات مختلف اقدام کند تا با بهره‌گيري از ابزار ضابطه‌گذاري مانع ورود هر نوع کالاي غيرکيفي به کشور شود.

وي در ادامه سخنان خود از آغاز فرآيند جديدي به منظور مديريت واردات در موسسه استاندارد خبر داد و افزود: اين سازمان درصدد تبيين و تدوين استانداردهاي جديدي براي ورود کالاها به کشور است.
معاون برنامه‌ريزي و امور اقتصادي وزارت بازرگاني، تبيين و تنظيم استاندارد را امري فني و پيچيده دانست و ادامه داد: با توجه به زمان‌بر بودن فرآيند استانداردگذاري، موسسه استاندارد اولويت‌بندي درخصوص اين امر انجام داده است تا براساس حساسيت و ضرورت کالا، استانداردهاي جديد تبيين شود.

دودانگه با تاکيد بر اينکه همز‌مان با انجام عمل استانداردگذاري کالاهاي حساس ، از استانداردهاي بين‌المللي براي مديريت واردات برخي از اقلام غيرحساس استفاده خواهد شد، ادامه داد: براساس اولويت‌ عمل ضابطه‌گذاري کالا انجام خواهد شد تا متناسب با شرايط کشور، استاندارد محصولات مشخص شود.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن