۴۵ ‎هزار دلار براي ۱۵ تخته فرش دستباف اصفهان؛‏ اسكولاري بازار فرش اصفهان را رونق بخشيد‎ ‎

اسكولاري ملقب به فيل بزرگ سرمربي مطرح برزيلي تيم بنيادكار‎ ‎ازبكستان در زمان حضور در اصفهان در تعطيلات عيد ۴۵ هزار دلار براي ۱۵‏‎ ‎تخته فرش دستباف هزينه كرد‎.‎
به‎ ‎گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، لوئيز فيلپه اسكولاري كه با تيم برزيل‎ ‎سابقه قهرماني جهان را در كارنامه خود دارد، در زمان حضور در اصفهان در‎ ‎تعطيلات عيد نوروز، ۱۵ تخته فرش دستباف را از يكي از فرش فروشي‌هاي اصفهان‏‎ ‎به مبلغ ۴۵ هزار دلار خريداري كرد‏‎. ‎وي كه به همراه تيم بنيادكار ازبكستان روزهاي سوم و چهارم فروردين‎ ‎ماه در اصفهان حضور داشت، در روز اول حضور خود در اصفهان به سراغ بازار‎ ‎فرش فروشي‌هاي اصفهان رفت و با خريد ۴۵ هزار دلاري خود به بازار فرش‏‎ ‎اصفهان رونق بخشيد‎.

‎اين در حالي است كه وي در كنفرانس خبري پس از ديدار برابر ذوب‌آهن اصفهان، قيمت فرش اصفهان را گران عنوان كرد‎. ‎هواپيماي اختصاصي تيم بنيادكار ازبكستان تمام اين ۱۵ تخته فرش دستباف اصفهان را به ازبكستان منتقل كرده است‎.

‎لوئيز فيليپه اسكولاري در اظهار نظري عنوان كرده بود بخشي از اين تخته‎ ‎فرش‌ها را در خانه خود در حومه تاشكند پهن مي‌كند و باقي آن را به منزل‎ ‎پدري خود در “پاسو فوندو ” در شهر ريوگرانده برزيل مي‌فرستد‎. ‎گفتني است سرمربي سرشناس تيم بنيادكار ازبكستان در هر دو ديدار رفت و‎ ‎برگشت ليگ قهرمانان آسيا برابر انديشه‌هاي منصور ابراهيم زاده شكست خورد‎ ‎تا صعود اين تيم به دور بعدي رقابت‌ها سخت شود‎.

‎هم اكنون تيم ذوب‌آهن ايران با ۱۰ امتياز صدرنشين اين گروه به حساب مي‌‌‌آيد‏/ ‎

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *