EVTEKS ، سکویی برای هدایت صنعت منسوجات خانگی

در سال ۲۰۱۷ نمایشگاه EVTEKS میزبان بیش از ۱۳۰ هزار متخصص از ۱۲۰ کشور جهان بود.

هرساله پس از برگزاری این رویداد و تحت تأثیر محصولاتی که در آن ارائه می‌شود در میان محصولات تولیدکنندگان و طرح‌های ارائه شده سراسر جهان تحولات بسیاری رخ می‌دهد.

سال گذشته برای بیست و سومین بار در مرکز نمایشگاهیِ CNR Expo  استانبول از تاریخ ۱۸ تا ۲۰ می منسوجات خانگی به نمایش گذاشته شد. این دوره نمایشگاه با مشارکت بیش از ۲۰۰۰ برند محلی و بین‌المللی برگزار شد. إوتکس، بزرگترین سکو برای چراغ هدایت صنعت نساجی ترکیه به مقصد نهایی مطلوب به شمار می‌آید و پذیرای بیش از ۱۳۰٫۰۰۰ متخصص ملی و بین‌المللی صنعت نساجی از ۱۲۰ کشور از جمله آلمان، یونان، روسیه، اوکراین، آذربایجان، ایران، ایتالیاو عربستان سعودی است. تولیدکنندگان از پارچه های توری ابریشمی گرفته تا انواع پرده تولید شده با تکنولوژی و مواد مختلف، از محصولات منسوج مورد استفاده در حمام گرفته تا سرویس خواب، پوشش آشپزخانه و منسوجات آشپزخانه و دیگر منسوجات خانگی در فضایی به متراژ ۱۶۰٫۰۰۰ متر مربع به ارائه محصولات خود پرداختند.

 

روند پیشرفت منسوجات خانگی در سال ۲۰۱۸:

قسمت ویژه‌ای در نمایشگاه به نام “دیزاینیست” میزبان کارگاه‌های هنری مشهور جهان از هلند، فرانسه، پرتغال و انگلستان خواهد بود. در قسمت طراحان EVTEKS، ترندهای منسوجات خانگی سال ۲۰۱۸ توسط طراحانی از جمله سائود مونت از فرانسه، تلاس دیزاین و تاس لند از کشور پرتغال به اجرا در خواهد آمد. همچنین، طراحانی از فرانسه، فنلاند، دانمارک، پرتغال و ایتالیا طرح‌های خود را با طراحان منسوجات خانگی ترکیه به مدت ۴ روز در طول ۲۰ جلسه مختلف در طول برنامه‌ای به نام “سمینارهای طراحی إوتکس” به معرض نمایش خواهند گذاشت.

طراح اصلی شرکت نلی رودی، آقای وینسنت گرگوری به ترندهای نمایشگاه در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد و گفت: “مثبت بودن، گرما و شادی، به وجود آورنده انگیزه  اصلی در نمایشگاه منسوجات و دکوراسیون خانگی در سال ۲۰۱۸ به شمار می‎آید.”

” در فصل تابستان، با الهام گرفتن از طبیعت ترکیبی از رنگ‌های نقره‌ای، زرد محو شده (خسته) و آبی و نارنجی دانه‌های پرتقال و چمن‌ها را خواهیم دید. به خاطر حسرتی که مردم ساکن در شهرها نسبت به طبیعت و رنگ سبز دارند می‌توانیم این رنگ‌ها را در منسوجات خانگی مورد استفاده در فصل پاییز و زمستان را به کار ببریم. رنگ‌های سبز تیره و خاکستری چوبی هم جز جریان اصلی این نمایشگاه خواهند بود. وینسنت اظهار داشت که صنعت منسوجات خانگی در سال آینده تمرکز بیشتری بر روی انارخواهد کرد. همچنین از الگوهایی چون: ببر، نیلوفر آبی، طلایی و اشیایی که با خود شانس و ثروت را به ارمغان می‎آورند در ترندهای سال ۲۰۱۸ استفاده خواهیم شد.

 

محلی برای ملاقات B2B

این نمایشگاه به نوعی همکاری و تعامل و ایجاد شبکه های ارتباطی بین کشورهای حاضر نیز محسوب میشود به صورتی که بیش از ۵۰۰ متخصص از ۲۰ کشور از جمله: روسیه، گرجستان، صربستان، کرواسی، رومانی، مقدونیه، بلغارستان، لبنان، مراکش، اردن، بوسنی و هرزگوین و کشورهای حاشیه خلیج،  در این نمایشگاه حضور داشتند. علاوه بر این، نمایندگان خریدار از ۴۸ کشور به عنوان مهمانان مدعو  از سوی وزارت اقتصاد ترکیه به صورت رسمی حضور بهم رسانیدند.

 

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *