اخبار فرش ماشینی

۷۰ درصد بازار پوشاك ايران در اختيار قاچاق

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

70 درصد بازار پوشاك ايران در اختيار قاچاق

دبير اتحاديه صادركنندگان نساجي و چرم ايران با بيان اين كه به ايتاليا پوشاك صادر مي كنيم، در عين حال گفت: سالانه ۵/۸ ميليارد دلار پوشاك قاچاق وارد مي شود.
مهدي يكتا در گفت وگو با فارس اظهار كرد: در حال حاضر در صادرات محصولات نساجي مشكلات عمده اي وجود دارد و آمار صادرات در اين بخش كاهشي است، در حالي كه آمارهاي اعلام شده از سوي گمرك و سازمان توسعه تجارت روند افزايشي دارد. به نظر مي رسد سازمان توسعه تجارت عزم خود را جزم كرده تا به هر ترتيبي شده به ۴۲ ميليارد دلار صادرات غيرنفتي برسد. اما اين در حالي است كه در بخش كالاهاي نساجي آمارها كاهشي است و تقريبا صادرات پتروشيمي در حال جايگزين شدن به جاي كالاهاي غيرنفتي ديگر بوده است و آمارهاي ارائه شده آمارهاي كارشناسي نيست.

وي ميزان صادرات محصولات نساجي در ۷ ماهه سال ۹۰ را ۲۵۶ ميليون دلار اعلام كرد كه در مدت مشابه سال گذشته ۳۱۴ ميليون دلار بوده و كاهش ۱۸ درصدي داشته است.يكتا دليل كاهش صادرات را كمبود نقدينگي، مشكلات مربوط به نقل و انتقال ارز، مشكلات واحدهاي توليدكننده در تامين اجتماعي و همچنين واگذار كردن بازارهاي رقابتي به چين و تركيه اعلام كرد.وي پتانسيل بازار پوشاك و نساجي ايران را ۱۲ ميليارد دلار اعلام و اظهار كرد كه تقريبا ۵/۸ ميليارد از اين بازار توسط كالاهاي قاچاق تامين مي شود و از سهم ۷۰ درصدي پوشاك خارجي در بازار ۹۹ درصد آن به صورت قاچاق وارد كشور مي شود.دبير اتحاديه صادركنندگان نساجي و پوشاك اعلام كرد: يكي از شركت هاي نمونه صادراتي اين صنعت سالانه ۲ ميليون دلار به كشور ايتاليا و برندهاي معروف آن كشور كالاصادر مي كند و اين نشان دهنده آن است كه شركت هاي توليدكننده داخلي پتانسيل رقابت با برندهاي خارجي را دارند.

hinza chemical تبلیغات

روزنامه جام جم، شماره ۳۳۲۵ به تاريخ ۲۵/۱۰/۹۰، صفحه ۴ (اقتصادي)

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن