اخبار فرش ماشینی

۳۵ هزار قالیباف آماده آموزش رایگان به علاقمندان هستند

رئیس خانه فرش آذربایجان غربی از آمادگی ۳۵ هزار قالیباف جهت ارائه آموزش رایگان به علاقمندان هنر – صنعت فرش دستباف استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، منصور قاسم لو بعد از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت تولید و صادرات فرش آذربایجان غربی با اشاره به قرار گرفتن خانه فرش استان در تکاب از وجود ۱۸هزار دار قالی در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۳۵ هزار نفر قالیباف بدون دریافت هزینه آموزش آمادگی دارند تا در صورت فراهم شدن زمینه آموزش و اشتغال برای بافندگی با حمایت مسئولان، این هنر- صنعت را احیا کنند.

وی با بیان اینکه روند صادرات فرش دستباف آذربایجان غربی باید تسهیل شود، اظهار داشت: شهرستان تکاب به عنوان مرکز بزرگ تولید فرش دستباف مشهور بوده و این هنر به عنوان عامل اشتغال، امرا معاش و تولید در تکاب مطرح است.
رئیس خانه فرش آذربایجان غربی احیای صنعت فرش را مهم‌ترین برنامه خانه فرش استان عنوان و خاطرنشان کرد: تلفیق دانشگاه علمی کاربردی تکاب با خانه فرش از دیگر برنامه‌های خانه فرش است.
قاسم لو اختصاص اعتبارات لازم برای ساختمان خانه فرش را ضروری دانست و گفت: ایجاد نمایشگاه دائمی فرش در شهرستان تکاب و استفاده از رنگ گیاهی در تولید فرش از اقدامات موثر برای توسعه و ارتقای جایگاه فرش استان است.

فرش ماشینی خوب تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن