اخبار فرش ماشینی

۳۵ هزار قالیباف آماده آموزش رایگان به علاقمندان هستند

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رئیس خانه فرش آذربایجان غربی از آمادگی ۳۵ هزار قالیباف جهت ارائه آموزش رایگان به علاقمندان هنر – صنعت فرش دستباف استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر در ارومیه، منصور قاسم لو بعد از ظهر یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت تولید و صادرات فرش آذربایجان غربی با اشاره به قرار گرفتن خانه فرش استان در تکاب از وجود ۱۸هزار دار قالی در این شهرستان خبر داد و گفت: بیش از ۳۵ هزار نفر قالیباف بدون دریافت هزینه آموزش آمادگی دارند تا در صورت فراهم شدن زمینه آموزش و اشتغال برای بافندگی با حمایت مسئولان، این هنر- صنعت را احیا کنند.

وی با بیان اینکه روند صادرات فرش دستباف آذربایجان غربی باید تسهیل شود، اظهار داشت: شهرستان تکاب به عنوان مرکز بزرگ تولید فرش دستباف مشهور بوده و این هنر به عنوان عامل اشتغال، امرا معاش و تولید در تکاب مطرح است.
رئیس خانه فرش آذربایجان غربی احیای صنعت فرش را مهم‌ترین برنامه خانه فرش استان عنوان و خاطرنشان کرد: تلفیق دانشگاه علمی کاربردی تکاب با خانه فرش از دیگر برنامه‌های خانه فرش است.
قاسم لو اختصاص اعتبارات لازم برای ساختمان خانه فرش را ضروری دانست و گفت: ایجاد نمایشگاه دائمی فرش در شهرستان تکاب و استفاده از رنگ گیاهی در تولید فرش از اقدامات موثر برای توسعه و ارتقای جایگاه فرش استان است.

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن