اخبار نساجی

۳ کرسی از هیئت مدیره بانک تجارت به بخش خصوصی واگذار شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

با تصویب مجمع عمومی فوق العاده؛

با تشکیل مجمع عمومی فوق العاده بانک تجارت، ۳ کرسی از ۵ هیئت مدیره جدید این بانک به همراه تصویب اساسنامه به بخش خصوصی واگذار شد.
به گزارش مهر، با برگزاری مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و مجمع عمومی فوق العاده بانک تجارت سهامداران این بانک انتخاب ۳ کرسی از ۵ کرسی هیئت مدیره بانک تجارت را به بخش خصوصی واگذار کردند و اساسنامه جدید این بانک تصویب شد.

در این جلسه معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور بانکها، بیمه ها و شرکتهای دولتی به عنوان رئیس مجمع انتخاب شد و نمایندگان سهام عدالت، سازمان بورس و اوراق بهادار، یکی از سهامداران حقیقی و نماینده حقوقی بانک به عنوان اعضای هیئت رئیسه مجمع برگزیده شدند.

hinza chemical تبلیغات

در همین حال، مدیرعامل بانک تجارت گزارش هیئت مدیره این بانک از عملکرد بانک در ۲ سال پس از خصوصی سازی را ارائه کرد و به افزایش سرمایه این بانک از ۱۰,۴۳۷میلیارد ریال به ۱۷,۵۰۰میلیارد ریال طی دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: در میان ۳ بانک تجاری خصوصی شده کشور بانک تجارت با بیش از ۷/۶۷ درصد رشد رتبه نخست را در افزایش سرمایه داشته است و نسبت کفایت سرمایه بانک را از ۵/۷ درصد به ۴/۸ درصد رسانده که قطعا تا پایان سال این نسبت بازهم بهبود خواهد یافت.

داوری با اشاره به اینکه در تمام روزهایی که نماد این بانک باز بوده، خرید و فروش سهام صورت گرفته است گفت: طی دو سال گذشته سهام بانک تجارت یکی از نقدشونده ترین نمادهای بورس بوده است. عایدی هر سهم بانک از ابتدای سال ۱۳۹۰ تا پایان آذرماه ۲۳۵ ریال بوده که معادل ۷۰ درصد کل EPS پیش بینی شده بانک برای امسال است که امیدواریم با تداوم روند حرکت مطلوب بانک تا پایان سال به هدف تعیین شده دست پیدا کنیم.

مدیرعامل بانک تجارت با اشاره به مهمترین شاخص های عملکرد این بانک در بازار پول کشور، یادآور شد: بانک تجارت از نظر سهم مانده تعهدات اعتبار اسنادی و تعهدات ضمانتنامه با ۳۵ و ۷/۳۶ درصد رتبه اول را در نظام بانکی کشور در اختیار دارد و تا پایان آذرماه سال جاری مانده سپرده های بانک به به بیش از ۳۵۱ هزار میلیارد ریال و مانده تسهیلات بانک نیز به بیش از ۳۱۰ هزار میلیارد ریال رسیده است.

وی افزود: بیش از ۷۶ درصد از مصارف بانک تجارت صرف اعطای تسهیلات به بخش های مختلف اقتصاد کشور شده که این خود نمونه خوبی از عملکرد بسیار مثبت نظام بانکی در اقتصاد کشور و به حرکت درآوردن چرخ های تولید، توسعه و آبادانی کشور است.

پس از آن مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک تجارت با دستور انتخاب اعضای هیئت مدیره برگزار شد که طبق نتایج این رای گیری دولت جمهوری اسلامی ایران حق انتخاب یک کرسی، شرکت کارگزاری سهام عدالت حق انتخاب یک کرسی، شرکت عمران رضوی حق انتخاب یک کرسی، شرکت صبا تامین حق انتخاب یک کرسی و صندوق بازنشستگی و پس انداز کارکنان بانکها حق انتخاب یک کرسی از هیئت مدیره بانک تجارت را به دست آوردند تا برای نخستین بار ۳ کرسی از ۵ کرسی هیئت مدیره یک بانک بزرگ تجاری کشور به بخش خصوصی واگذار شود.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن